Міністерство економіки України

Мінекономрозвитку рекомендує використовувати формульне ціноутворення для державних закупівель природного газу

Мінекономрозвитку розробило рекомендації щодо зміни ціни на природний газ у публічних закупівлях після укладення договору з переможцем тендеру.

“Публічні закупівлі природного газу в умовах значного коливання цін викликають багато запитань та звернень від замовників та учасників ринку. Традиційний механізм зміни договірної ціни в додаткових угодах досить часто призводить до цінового демпінгу безпосередньо при поданні заявки на тендері та непрозорих змін ціни на подальші поставки природного газу”, - пояснює перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Для розв'язання проблеми Мінекономрозвитку запропонувало підхід, який забезпечить об’єктивне визначення для коригування ціни - укладання додаткових угод. При цьому, визначення нової ціни може бути врегульовано за допомогою формули, яка враховуватиме коливання курсу гривні відносно валюти та ціни на європейських хабах.

Так, Мінекономрозвитку рекомендує замовникам у разі здійснення закупівлі природного газу зазначати порядок зміни істотних умов в проекті договору та договорі про закупівлю з використанням механізму ціноутворення на природний газ у вигляді запропонованої формули.

При визначенні ціни на газ, орієнтиром для закупівельників можуть слугувати біржові ціни на міжнародних хабах, на яких закуповується газ, який імпортери поставляють на український ринок, і відповідно на ціну якого орієнтуються постачальники під час продажу газу внутрішнього видобутку споживачам.

Очікується, що завдяки використанню порядку зміни ціни замовник отримає проведення аукціону із реальною ціною на газ та прозору зміну цін за умов волатильності ринку.

Більше про прозорий механізм зміни ціни в роз’ясненні МЕРТ: http://bit.ly/2rDnkYt.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json