Міністерство економіки України

Сукупний збиток ТОП-100 держкомпаній у 2015 році зменшився з 119 млрд грн до 42,6 млрд грн

Сукупний збиток ТОП-100 держкомпаній у 2015 році зменшився з 119 млрд грн до 42,6 млрд грн. Про це заявила перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів під час брифінгу щодо фінансових результатів 100 найбільших державних підприємств у 2015 році.

Юлія Ковалів розповіла, що у 2015 році склад і структура портфелю українських держкомпаній не змінився у порівнянні з 2014 роком. Наразі у власності держави знаходиться 3 458 держпідприємств, з яких працюють лише 1801.

Вона також зазначила, що на ТОП-100 державних компаній припадає 75% чистого доходу і 86% активів держави. Найбільші активи сконцентровані в нафтогазовому секторі (НАК “Нафтогаз України”), транспорті (ПАТ “Укрзалізниця”) та електроенергетиці (ДП НАЕК “Енергоатом”).

«Сукупний чистий збиток портфелю ТОП-100 держкомпаній України минулого року скоротився з 119 млрд грн до 42,6 млрд грн. Поліпшення фінрезультату відображає більш сприятливі умови в економіці - стабілізація макроекономічних показників та обмінного курсу, а також перехід до ринкового ціноутворення на ринку природного газу», - зазначила Юлія Ковалів.

Розповідаючи про реформу держпідприємств Ковалів також пояснила, що важливий напрямок реформи - це створення незалежних наглядових рад. На сьогодні така рада діє в найбільшій держкомпанії - НАК “Нафтогаз України”, а до кінця року очікується створення аналогічних органів ще в 15 найбільших держкомпаніях.

Підсумовуючи, Юлія Ковалів наголосила, що держава залишається неефективним менеджером та власником такої великої кількості підприємств, тому приватизація є необхідною і має бути пришвидшена в рази.

Детальніше про фінансові результати найбільших 100 державних компаній читайте у презентації: http://bit.ly/29ZvNxA

Відеозапис виступу Юлії Ковалів також доступний за посиланням: http://bit.ly/29Le5Pq

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json