Україна зацікавлена у подальшому розвитку інвестиційної співпраці з КНР

23-24 травня в м. Києві відбулося друге засідання українсько-китайської Підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва під головуванням Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолія Максюти.

 

У своєму виступі він зазначив, що Уряд України надає великого значення розвитку економічного співробітництва з Китайською Народною Республікою і вважає, що існує значний потенціал для поглиблення існуючих і створення нових взаємовигідних зв'язків у різних галузях економіки.

 

Серед країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону КНР займає першу позицію за обсягами двосторонньої торгівлі з Україною, які за даними Держстату в 2012 році склали 9,67 млрд. дол. США, що свідчить про важливість її як торгового партнера.

 

«За останні роки ми спостерігаємо хороші темпи розвитку взаємної торгівлі. Дані української статистики свідчать, що за результатами 2011 року двосторонній товарообіг товарами та послугами зріс на 40,5%, в 2012 році - на 14,6% »- говорить Анатолій Максюта.

 

У той же час він відзначив існування певного дисбалансу в торгівлі між нашими країнами - український експорт до КНР за сумарними показниками у 2012 році становить 19,0% від усіх обсягів торгівлі, при цьому китайський імпорт - 81%.

 

«Порушення дисбалансу у двосторонній торгівлі призводить до виникнення негативного для України сальдо, яке в 2012 році склало 6,66 млрд. дол. США. Тому збільшення обсягів експорту, розширення його номенклатури, подолання негативного сальдо у двосторонній торгівлі має особливо важливе значення для України на нинішньому етапі», - підкреслив Анатолій Максюта.

 

На його думку, враховуючи структуру та потенціал економік країн, необхідно зосередити зусилля на створені умов для активізації співпраці наших підприємств на найбільш перспективних напрямках, таких як літакобудування, машинобудування, металургія, деревообробка, енергетика, хімічна та вугільна промисловості, транспортна інфраструктура. Великий невикористаний потенціал для розвитку співпраці шляхом налагодження тісних коопераційних зв'язків та створення спільних підприємств існує і в багатьох інших сферах.

 

Також Анатолій Максюта вважає, що далеко не повністю реалізований потенціал інвестиційного співробітництва між нашими країнами. Станом на 1 січня 2013 року в Україні було зареєстровано китайських інвестицій на суму 18,4 млн. дол. США, у 2012 році ця сума зросла на 3,2 млн. дол. Майже половина китайських інвестицій направлена в українську промисловість - 41, 6% (7,67 млн. дол. США).

 

«Хотів би відзначити зацікавленість України у подальшому розвитку інвестиційного співробітництва. Ми вживаємо серйозні кроки з метою створення сприятливого інвестиційного клімату, поліпшення умов для ведення бізнесу в країні», - говорить Анатолій Максюта.

 

Він нагадав, що одним з розділів програми реформ, що проводяться в Україні, є «Дерегуляція і розвиток підприємництва», і спрямований він на створення сприятливого бізнес середовища в країні шляхом скорочення частки адміністрування державою економічних процесів. При цьому Президентом країни поставлено завдання створити такі умови для бізнесу в Україні, що дозволило б їй зайняти місце в першій сотні країн світу відповідно до рейтингу Світового банку «Doing business».

 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json