Армія відновлення: 462 млн грн заробили залучені до суспільно корисних робіт українці
20.11.2023 | 11:36 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформаціїПонад 70 тисяч безробітних було залучено до виконання суспільно корисних робіт в рамках проекту “Армія відновлення” від його старту. Вони заробили вже 462 млн грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
“Проект “Армія відновлення” працює вже рік і за цей час до нього було залучено 70 700 безробітних. За виконання суспільно корисних робіт вони заробили загалом 462 млн грн. На сьогодні такі роботи здійснюються у 19 регіонах країни. Лідером є Харківська область, де суспільно корисні роботи виконують понад 13 тисяч безробітних. Нагадаю, що цей проект Уряд запустив для того, щоб фінансово підтримати людей, які тимчасово втратили роботу. Ми надаємо їм можливість долучитись до виконання суспільно корисних робіт та отримувати за це оплату від держави. В жовтні цього року оплату за такі роботи було збільшено в півтора рази - до 10 050 грн за відпрацьований повний місяць”, - зазначила Тетяна Бережна.
Серед найбільш активних учасників проекту:
- Харківська область - залучено 13 300 осіб;
- Полтавська область - 9 200 осіб;
- Донецька область - 8 800 осіб;
- Київська область - 8 300 осіб;
- Чернігівська область - 7 900 осіб
Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Керівництво областей визначає, які роботи потрібні в регіоні, повідомляє про це Центр зайнятості, який пропонує безробітним, що стоять на обліку в центрі, долучитись до виконання таких робіт. З цими людьми укладається строковий трудовий договір на період виконання робіт. Оплата здійснюється відповідно до відпрацьованого часу в розмірі щонайменше 10 050 грн в разі роботи повний місяць. З 1 січня 2024 року оплата зросте до 10 650 грн, з 1 квітня 2024 року - до 12 000 грн.
Найчастіше безробітних залучають до:
- робіт з забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій;
- розвантаження, фасування та доставки гуманітарної допомоги;
- надання громадянам соціальних послуг в місцях зосередження внутрішньо переміщених осіб;
- плетіння маскувальних сіток, консервування продукції для потреб ЗСУ, пошиття одягу та ремонту військової амуніції;
- допомоги з догляду за пораненими військовослужбовцями в медзакладах;
- розбору завалів, відновлення житлових будинків та приміщень, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, які пошкоджені в результаті бойових дій;
- облаштування та укріплення блокпостів, підвальних приміщень під укриття;
- будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;
- робіт із заготівлі дров для потреб військових та населення.