Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

13
Серпня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
3 4 5 6 7 8 9
31 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Ухвалений закон, який запроваджує комплексне просторове планування територій громад
17.06.2020 | 11:34 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Верховною Радою України у другому читанні був ухвалений Проєкт Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель, реєстраційний номер 2280.

Законопроєктом пропонується врегулювання питань встановлення комплексне просторове планування територій громад, що скасовує необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою. Також законопроєкт унормовує питання, пов’язані із затвердженням цієї документації та формуванням електронної картографічної основи для планування території. 

“Законопроєкт надає органам місцевого самоврядування можливість здійснювати просторове планування території громади, як у межах, так і за межами населених пунктів. Комплексний план просторового розвитку території громади є одночасно містобудівною документацією і документацією із землеустрою на місцевому рівні, розробляється в електронному документу та є загальнодоступним”, - коментує Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Завдяки цьому законопроєкту буде забезпечений реальний зв’язок програм соціально-економічного розвитку із документацією із просторового планування, а також створення прозорого та неконфліктного механізму врахування громадських та приватних інтересів через прозорі громадські обговорення. 

Починаючи з 2015 року в Україні створені біля 840 міських, селищних та сільських об’єднаних територіальних громад, які не можуть повноцінно функціонувати, оскільки не мають управлінських повноважень щодо земель у межах їх території, що розташовані за межами населених пунктів. У комунальну власність за межами населених пунктів ОТГ отримали за розпорядженням Кабінету Міністрів України не більше 10-15 відсотків земель з тих, які мають перейти у власність таких громад.

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json