Міністерство економіки України

У Києві відбувся діалог високого рівня Україна-США з питань контролю за передачами стратегічних товарів

Панаіотіді 4 лютого

Україна та Сполучені Штати Америки провели зустріч у рамках діалогу високого рівня з питань контролю за передачами стратегічних товарів і домовилися про обмін передовими практиками задля дотримання заборони розповсюдження товарів і технологій, які можуть відноситися до зброї масового ураження.

У черговому раунді діалогу, який триває у Києві 4-5 лютого під співголовуванням віце-прем‘єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби та тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін, взяли участь представники Державного департаменту США, Департаменту енергетики США, Міністерства закордонних справ України та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Глави делегацій України та США домовилися підготувати та невдовзі підписати українсько-американську Заяву про принципи. У ній сторони підтверджуватимуть відданість спільним цілям забезпечення міжнародної безпеки та нерозповсюдження зброї масового ураження, погоджуватимуться поглиблювати співпрацю у галузі контролю за передачами стратегічних товарів.

До складу делегації США увійшли  заступник Адміністратора з питань нерозповсюдження військових ядерних матеріалів Департаменту енергетики США Брент Парк, заступник Державного Секретаря, глава Бюро з міжнародної безпеки та нерозповсюдження зброї масового ураження Державного департаменту США Філіп Долліфф.

Українські високопосадовці поінформували американських колег про актуальні реформи в Україні, спрямовані на посилення національної системи контролю за передачами стратегічних товарів і приведення її у відповідність до передових міжнародних практик і керівних принципів.

Заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді поінформувала про комплексні підходи держави до питань нерозповсюдження та експортного контролю. Вона презентувала заходи, що вживаються Мінекономіки, як міністерством, що забезпечує формування та реалізацію політики у сфері державного експортного контролю, з метою підвищення ефективності діяльності відповідних державних органів. Особливий акцент було зроблено на пріоритетах подальшої оптимізації національної системи державного експортного контролю.

Сторони окремо наголосили на важливості міжвідомчої співпраці та обміну інформацією. Вони також окреслили спектр інструментів, повноважень та ресурсів, необхідних для запобігання передачам державними та недержавними сторонами, які викликають занепокоєння, товарів та технологій подвійного використання, які можуть застосовуватися у зброї масового ураження.

Історія успішного партнерства між Україною та Сполученими Штатами у сфері контролю за передачами стратегічних товарів та запобігання розповсюдженню зброї масового ураження нараховує більше двадцяти років. Нинішня зустріч стала черговим свідченням важливості цього стратегічного партнерства та необхідності надалі розвивати взаємодію у цій сфері між Україною та США.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json