Міністерство економіки України

Юлія Свириденко у Нью-Йорку зустрілась з СЕО топ-компаній: флагмани світового бізнесу зацікавлені інвестувати в Україну

Нью-Йорк

Перший віцепрем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко в Нью-Йорку провела низку зустрічей з представниками провідних світових компаній з метою долучення їх до Advantage Ukraine – програми заохочення іноземних інвестицій в економіку України.

Зокрема, такі зустрічі відбулися з представниками U.S. Steel на чолі з Джесікою Граціано, директором з продажів компанії NuScale Шеріл Коллінс, JP Morgan на чолі з Герганою Тіль, представниками General Electric, MUFG Bank, Honeywell, Halliburton. Крім того, під час круглого столу українська делегація мала конструктивний діалог з керівництвом Mastercard Inc. та інших провідних компаній світу.

Українська делегація розповіла потенційним інвесторам зокрема про можливості платформи Advantage Ukraine. Президент України Володимир Зеленський та Міністерство економіки презентували її на відкритті торгів Нью-Йоркської фондової біржі. На сайті зібрані проекти та можливості у 10 галузях, їх можна реалізувати у партнерстві з державою та провідними приватними вітчизняними компаніями.

Представники бізнесу зацікавились інвестиційним потенціалом України та вже почали вивчати проекти на предмет можливих капіталовкладень.

Зокрема, перспективними напрямками співпраці є:

-  побудова “розумних мереж” (Smart Grids),

- впровадження промислових акумуляторів та інших балансуючих потужностей (Energy Storages and other balancing capacities),

- видобуток газу за передовими технологіями буріння (natural gas upstream progressive drilling solutions),

- зелена металургія з використанням заліза прямого відновлення (DRI-based green metallurgy).

Всі ці проекти можуть залучити мільярди доларів інвестицій в економіку України та завдяки співпраці з провідними компаніями світу вивести нашу державу на лідируючі позиції.

«Флагмани світового бізнесу готові до серйозного предметного діалогу щодо потенційного долучення до інвестиційних проектів, - запевняє Юлія Свириденко. - Зі свого боку Україна зробить усе можливе, аби кожна компанія отримала якісний комплексний супровід на усіх етапах свого залучення. Всередині держави ми створюємо умови для того, аби бізнес міг розвиватися. Це дерегуляція, реформи ринку праці, механізми швидких інвестицій, напрацювання для подальшої податкової реформи. Рецепт майбутнього економічного дива України – це максимально сприятливе середовище для підприємництва, зменшення держави в економіці та потужні капітальні інвестиції, обсяг накопичення яких в перспективі сягне до 750 млрд доларів».

Планується встановити стратегічні партнерства щодо залучення прямих інвестицій та боргового капіталу з усіма провідними інвестиційними банками світу. Команда Мінекономіки вже почала цей процес з нью-йоркським офісом найбільшого японського банківського холдингу MUFG, розмір активів якого складає більше 3 трлн. доларів, а також зі штаб-квартирою JP Morgan Chase - найбільшим банківським холдингом США, з активами, розмір яких перевищує 3,8 трлн. доларів. 

З цими фінансовими гігантами під час робочого візиту до Нью-Йорку були обговорені питання долучення їхніх клієнтів до вивчення інвестиційних можливостей України. Також було визначено, які міжнародні боргові інструменти будуть найбільш вигідними (якомога нижча відсоткова ставка та найдовший строк повернення) в поточних умовах для українських позичальників як з приватного, так і з державного сектору. 

Інвестиційні банки готові долучити своїх експертів з аналітично-дослідницького напрямку до міжнародної експертної робочої групи, створення якої планується вже найближчим часом. Ця робоча група покликана верифікувати мультиплікаційні ефекти для економіки під залучення інвестицій у різні галузі.

Нагадаємо, що на відкритті Нью-Йоркської біржі презентовано платформу для потенційних іноземних інвесторів, де зібрано понад 500 інвестпроектів та можливостей у 10-ти галузях економіки.  Вона є частиною великої кампанії Advantage Ukraine, яка була розроблена компанією WPP за підтримки Президента України.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json