Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Тимофій Милованов провів брифінг щодо земельної реформи
20.09.2019 | 16:17 | Прес-служба Мінекономіки.

Сьогодні Тимофій Милованов, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, разом зі своїм заступником Тарасом Висоцьким, провели брифінг, де відповіли на ключові питання щодо запровадження земельної реформи.                                                

Так, Тимофій Милованов зазначив, що завдання влади - створити дійсно однакові умови для всіх громадян, забезпечити кожного рівним правом розпоряджатися своєю землею та мати за неї справедливу ціну.

“Я хочу  наголосити - ми не запускаємо обіг землі, адже він вже є. Ми хочемо вивести його з тіні, зробити його прозорим та забезпечити однакові правила гри для всіх українців”, - зазначив Тимофій Милованов.

Тимофій Милованов також підкреслив, що для  запровадження земельної реформи важливо створити дієві механізми боротьби з “чорними грошима”, зокрема через ретельний моніторинг потенційних покупців, законності й чистоти їх грошей.

“Нам потрібно знати, хто є кінцевим власником та покупцем української землі, маємо зробити так, щоб гроші працювали на Україну. В разі виникнення сумнівів щодо прозорості продажу - ми будемо додатково перевіряти покупця та походження його грошей”, - зазначив Міністр.

У ході брифінгу, заступник Міністра, Тарас Висоцький визначив три важливі аспекти, які треба забезпечити для запуску прозорого і чесного ринку землі.

“В першу чергу ми налаштовані закріпити переважне право купівлі землі за фермерами, які на ній працюють та обробляють. Також плануємо розробити справедливий  мехінізм державної підтримки тим, хто її дійсно потребує, та в кого немає доступу до великих капіталів. Окрім того, до запуску ринку землі ми маємо провести ефективну реформу геокадастру, прибрати всі тіньові схеми та забезпечити його прозорість на 100%”, - зазначив Тарас Висоцький.

Довідково:

Громадське обговорення проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”, доступно за посиланням https://bit.ly/2m1aFzj

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2