Міністерство економіки України

єОселя: українці взяли кредити на придбання житла на 7 млрд грн з початку року

єОселя: українці взяли кредити на придбання житла на 7 млрд грн з початку року

Іпотечні кредити на 7 млрд грн взяли українці за програмою єОселя від початку 2024 року. Майже 4 тисяч родин придбали квартири, 174 - приватні будинки. Загалом від початку дії програми кредити взяли 10 436 родин на понад 16 млрд грн. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

“За програмою єОселя від початку цього року 4 111 українських родин взяли кредити на придбання житла загалом на 7 млрд грн. Більшість з них отримали кредити на купівлю квартири, 174 родини - приватних будинків. Зростає кількість людей, які надають перевагу житлу так званого першого продажу, а не вторинному ринку. Своєю чергою їхній вибір позитивно впливає на сферу житлового будівництва, адже стимулює його розвиток та активізацію у суміжних галузях економіки. Серед кредитів, виданих минулого тижня, частка українців, які обрали купівлю житла першого продажу, склала 30%”, - зазначила Надія Бігун.

Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 159 кредитів на 297 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 80 військовослужбовців та силовиків, 11 педагогів, 13  медиків та 6 науковців;
  • кредити під 7% отримали 46 українців без власного житла, 2 ВПО та 1 ветеран.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку - 113 кредитів, в той же час 46 українців взяли кредити на купівлю житла першого продажу - готового у забудовника, або в будинку, який зводиться.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

Київської області - 47;

міста Києва - 43;

Львівської області - 10.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

Довідково:

Програма єОселя є однією зі складових політики “Зроблено в Україні”, спрямованої на підтримку українського виробника та стимулювання попиту на вітчизняну продукцію. Програма почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують її Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро.
 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json