Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Створення системи державного стратегічного планування є одним з пріоритетних завдань Уряду
29.07.2013 | 14:19 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Успішність реалізації економічних реформ у багато чому залежить від ефективності роботи державних органів, тому саме цей напрямок роботи є дуже важливим для Уряду, повідомив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейніков в рамках програми «Порядок денний» на Першому каналі Українського радіо.

 

Він підкреслив, що на сьогодні проведення реформ в країні триває. В одних сферах реформи впроваджуються швидкими темпами, в інших - повільніше. Однак з впевненістю можна сказати, що зростанню ефективності реформ буде сприяти підвищення довіри населення до влади та більш ефективне використання наявних державних ресурсів.

 

«Президент України у своєму щорічному посланні до Верховної Ради України поставив завдання – повернути довіру до державних інституцій. Крім того, важливим питанням є реформа системи державних фінансів. Так, одне з головних завдань у цьому році – розробити закон і впровадити в практичну діяльність систему державного стратегічного планування», - підкреслив Євген Олейніков.

 

Він зазначив, на сьогодні, на жаль, не завжди можна точно прорахувати ефект від тих чи інших заходів Уряду з використання коштів державного бюджету. Однак, виправити ситуацію дозволить впровадження системи стратегічного планування.

 

«Сьогодні мова йде про те, що фактично вся діяльність державного апарату має бути по-перше - прозорою, по-друге - узгодженою між собою. Не повинна виникати ситуація, коли права рука не знає, що робить ліва, - наголосив Євген Олейніков.

 

За його словами для того щоб досягти прозорості та узгодженості, повинна бути система планування роботи починаючи він найвищого рівня – рівня стратегії розвитку держави.

 

«Ми маємо порахувати де ми знаходимось зараз, що в нас є, до чого ми прагнемо та чи можемо ми цього досягти, а якщо можемо, то за рахунок яких ресурсів і які дії нам треба вчинити. Власне кажучи Програма економічних реформ є одним з прикладів формування стратегічного плану на п’ять років з 2010 по 2014 рр.», - підкреслив експерт Мінекономрозвитку.

 

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2