Україна приєдналась до Декларації про торгівлю та розширення прав і можливостей жінок в економічній сфері

Микольська

12 грудня у рамках 11-ої Конференції міністрів Світової організації торгівлі у Буенос-Айресі заступник Міністра - Торговий представник України Наталія Микольська взяла участь у підписанні спільної декларації про торгівлю та розширення прав і можливостей жінок в економічній сфері.

Інклюзивна торгова політика сприяє поширенню гендерної рівності та розширенню прав і можливостей жінок в економічній сфері, що має позитивний вплив на економічне зростання та сприяє зменшенню бідності. Підтримка вказаної ініціативи з боку України також спрямована до СОТ як окрема заява (statement).

Понад 100 країн-учасниць декларації, в тому числі й Україна, погодилися співпрацювати над тим, щоб торговельна політика країн була більш відповідальною щодо гендерних питань.

Кроки для реалізації Декларації:

1. Обмін досвідом щодо правил та програм, з метою заохочення участі жінок у національних та міжнародних економічних відносинах шляхом обміну інформацією через СОТ, а також добровільної звітності у процесі розгляду торговельної політики в рамках СОТ.

2. Обмін найкращими практиками щодо проведення гендерного аналізу торговельної політики та моніторингу їх наслідків.

3. Обмін методами та процедурами щодо збору гендерно-дезагрегованих даних, використання показників, методологіями моніторингу та оцінки, та аналізу гендерної статистики, пов'язаної з торгівлею.

4. Співпраця в СОТ з метою усунення бар'єрів для розширення прав і можливостей жінок в економічній сфері та розширення їх участі у торгівлі.

5. Забезпечення в рамках програми "Допомога у торгівлі" надання інструментів та ноу-хау для аналізу, розробки та реалізації більш відповідальної щодо гендерних питань торгової політики.

Повний текст Декларації можна знайти за посиланням  http://bit.ly/2AB6l07.  

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України сприяє розвитку жіночого підприємництва в Україні - для цього в Офісі з просування експорту створено Платформу #SheExports. Мета платформи – сприяти розширенню економічних можливостей жінок в Україні та промотувати українських жінок в бізнесі, жінок-підприємців та жінок-експортерів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json