Україна розраховує на поглиблення торговельно-економічного співробітництва з Республікою Індонезія

meeting in ministry of economy 1.jpg

Індонезія є однією із перспективних торговельних країн-партнерів України в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Однак, на даному етапі торговельно-економічні відносини між Україною та Індонезією ще не в повному обсязі відповідають потенційним можливостям двох країн, зазначив директор департаменту інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Мінекономрозвитку Віктор Коваленко, виступаючи на бізнес-форумі «Вікна в Індонезію», що відбувся 24 травня в Києві.

 

За інформацією Віктора Коваленка, протягом всієї історії двосторонніх відносин між Україною та Індонезією товарообіг досяг максимальних показників у 2011 році, та досяг 1070,9 млн. дол. США. У 2012 році загальний товарообіг склав 884,5 млн. дол. США. Зменшення товарообігу у 2012 році на 17 % або на 186,4 млн. дол. США у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року відбулось за рахунок зменшення імпорту на 22 %, який склав 412,26 млн. дол. США та зменшення експорту на 12,6 %, який склав 472,28 млн. дол. США. Позитивне сальдо за 2012 рік становило 60 млн. дол. США (у 2011 році – 9,6 млн. дол. США).

 

У І кварталі 2013 року обіг товарів становив 197,14 млн. дол. США та зменшився, у порівнянні з відповідним періодом 2012 року на 15,5 %.

 

«На сьогодні є всі підстави розраховувати, що двосторонній товарообіг стане більш збалансованим, оскільки Україна може запропонувати індонезійським споживачам широкий спектр якісної продукції машинобудування, металургійної та хімічної промисловості, а також продуктів харчування», - вважає Віктор Коваленко.

 

На його думку, перспективними товарами українського експорту до Республіки Індонезія є чорні метали, добрива, продукція зернопереробної промисловості.

 

Індонезія імпортує з України продукти харчування, які складають від загального імпорту 37%, оскільки Україна є одним із світових лідерів з постачання сільськогосподарської продукції, а також руди, шлаків та золи, імпорт яких у 2012 році склав загального імпорту 23%.

 

Віктор Коваленко зазначив, що ситуація відносно розвитку українського експорту ускладнюється тим, що індонезійським урядом введено додаткове мито на імпорт гарячекатаного металу по відношенню до основних постачальників металевої продукції, в тому числі до України.

 

Наразі ведеться ще одне розслідування щодо імпорту пшеничного борошна з України. Згідно з офіційною позицією індонезійської сторони, обсяг імпорту пшеничного борошна значно збільшився та загрожує розвитку відповідної галузі промисловості Індонезії.

 

При цьому Віктор Коваленко підкреслив, що відповідно до Угоди про захисні заходи Українська сторона вважає, що немає підстав для застосування захисних заходів щодо імпорту пшеничного борошна до Індонезії і наполягає на припиненні розслідування без застосування захисних заходів.

 

«Сподіваємось, що Індонезійська сторона прийме об’єктивне рішення за результатами спеціального захисного розслідування щодо імпорту на територію Республіки Індонезія пшеничного борошна, що дозволить українським виробникам здійснювати поставки борошна індонезійським споживачам на умовах справедливої конкуренції», - говорить Віктор Коваленко.

 

Він наголосив, що Україна завжди була і надалі залишатиметься відкритим, прогнозованим і надійним партнером для Республіки Індонезія і готова розглядати пропозиції, програми і проекти індонезійської сторони, спрямовані на поглиблення двостороннього співробітництва.

 

На думку Віктора Коваленка, ураховуючи значний промисловий потенціал, розвинуті галузі сільського господарства, машинобудування, авіації і космосу, транспорту, зв'язку, відповідні природні і людські ресурси, Україна та Індонезія мають реальні перспективи для подальшого поглиблення двосторонньої співпраці в економічній сфері.

 

Він відмітив готовність України до активізації торговельно-економічного співробітництва між нашими країнами в рамках Комісії та підтримує пропозиції Індонезійської сторони провести Третє засідання Міжурядової українсько-індонезійської комісії з питань економічного та технічного співробітництва у грудні цього року у м. Київ. Водночас, з метою своєчасного та якісного опрацювання проекту Протоколу Комісії Українська сторона пропонує провести економічні консультації або зустрічі на рівні секретаріатів Комісії у м. Київ.

 

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json