Головна » Прес-центр » Новини

Календар подій

13
Липня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Держгеокадастр має стати клієнтоорієнтованим сервісом
Держгеокадастр має стати клієнтоорієнтованим сервісом
11.11.2019 | 16:49 | Прес-служба Мінекономіки

11 листопада відбулася нарада під головуванням Прем’єр-Міністра України Олексія Гончарука щодо реформування діяльності Держгеокадастру.

Під час наради були представлені проміжні підсумки виконання завдань за останні два місяці роботи, а також цілі до 2020 року. Реформування Держгеокадастру лежить в основі комплексної земельної реформи, мета якої - забезпечити прозорість управління земельними відносинами. На переконання Прем’єр-Міністра Держгеокадастр має перетворитися на клієнтоорієнтований сервіс, який буде надавати громадянам та органам місцевого самоврядування якісні послуги, де взаємодія з чиновником буде максимально зменшена. 

“Два місяці тому було поставлене завдання, тож сьогодні ми робимо перевірку того, який прогрес було досягнуто. За цей час ми звільнили більше 20 керівників в різних областях, і будемо робити це надалі. Так буде з кожним, хто не зрозумів, що земельні відносини мають стати чесними і прозорими. На цьому тижні плануємо призначити керівника Держгеокадастру відповідно до конкурсу. Ми переконані, що людина, яку ми оберемо, проробить величезну роботу за короткий проміжок часу”, - наголосив Прем’єр-Міністр України.

Одним з основних завдань Держгеокадастру, за словами Олексія Гончарука, є внесення до 1 серпня 2020 року на публічну карту всіх земель сільськогосподарського призначення, а також наповнення відомостями з інших кадастрів. Також наступного року має з'явитися національна система геопросторових даних, яка пропонуватиме європейський підхід до роботи з просторовою інформацією.    

Крім того, вже  проводиться аерофотозйомка зі створенням ортофотопланів та 3D-моделі місцевості  у масштабі 1:10 000 у двох пілотних областях (Волинська та Львівська) та навесні 2020 року будуть проведені зйомки всієї території України.

Олександр Краснолуцький, заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру представив конкретні досягнення за ці два місяці: “Першочергово, з метою вчасної підготовки до запровадження обігу земель в України, ми проводимо інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності. На сьогодні внесено 20,8 млн земельних ділянок загальною площею 43,8 млн га (73%)”.

З жовтня поточного року на Публічній кадастровій карті до існуючих шарів Державного земельного кадастру додано 5 нових: умовна прибережна захисна смуга, незареєстровані території, ліси, природно-заповідний фонд, геонадра (спец. дозволи). 

Тимофій Милованов Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства зазначив, що наступний важливий напрямок - це переведення Держгеокадастру на рейки абсолютної відкритості, що є головною передумовою для подолання чинників корупції, які утворюються системою. 

За 2 місяці вже оприлюднено наступні дані: рішення, щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, висновки про розгляд проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та висновки експертизи землевпорядної документації. “Надалі будуть оприлюднені дані щодо запланованих заходів здійснення державного контролю за використанням та охороною земель та їх результатів та згодом стане доступною інформація щодо видачі дозволів на зняття та перенесення поверхневого (родючого) шару ґрунту”, - зазначив Олександр Краснолуцький.

Під час заходу були підписані Меморандуми з обласними організаціями учасників АТО, де зафіксовані переліки конкретних земельних ділянок, що мають бути надані воїнам в рамках безкоштовної приватизації найближчим часом.

“Ми працюємо на двома важливими напрямками: над технологічними рішеннями та над кадровим оновленням, щоб Держгеокадастр став якісним сервісом для громадян”, - підсумував Олексій Гончарук.

 
Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json