Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Валерій Пятницький: Україна може економічно програвати тільки якщо не будуть здійснюватись реформи
16.09.2014 | 18:15 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Відкладання на рік реалізації економічної частини Угоди про Асоціацію України з ЄС ніяким чином негативно не впливатиме на економічну ситуацію в нашій державі і на зовнішньоторговельні стосунки. На цьому наголосив заступник Міністра – Торговий представник України Валерій Пятницький. Україна, на його думку, може почати програвати економічно тільки у одному випадку – якщо не будуть здійснюватись реформи. На цьому він наголосив 16 вересня у ході брифінгу в Будинку Уряду.

    «Вам дають певну фору. Ви рухаєтесь у певному напрямку, але у якому випадку ваш рух буде ефективним? Якщо ви будете здійснювати реформи. Якщо ви не будете змінювати і модернізувати своє виробництво, якщо ви не будете його доводити по безпечності, якості і так далі, до найкращих європейських стандартів, то проблема буде не тільки в тому, що ви не зможете з Європою торгувати, ви будете відставати і порівняно з іншим світом», - сказав Валерій Пятницький. 

    Заступник Міністра впевнений, що Україна, у даному випадку, отримує додатковий стимул і підтримку, зазначивши: європейці обрахували, що перші надані ними преференції дали можливість українцям зекономити півмільярда євро.

    «Вважайте, що ви отримали позику (безвідсоткову, безповоротну, фактично не позику – грант) ще на півмільярда євро. Як ви ними скористаєтеся – залежить від вас», - зауважив Валерій Пятницький.

    Він також додав, що усі правила, усі захисні торговельні механізми будуть застосовуватись, а відкладається застосування лише тих статей Угоди, де зобов’язання узяті лише європейською стороною в односторонньому порядку.

    «Дві чи три статті, вони природно не будуть застосовуватись, це не означає, що вони зникають, вони є, вони ратифіковані, але нема предмету їх застосування», -  пояснив Торговий представник України.

    Це, зокрема, стосується поступової лібералізації митних тарифів, порушення умов конкуренції, преференційні правила походження, врегулювання суперечок.

    Разом з тим, Валерій Пятницький акцентував увагу, що багато у чому правила, прописані в Угоді, подібні до правил СОТ, якими у своїй зовнішньоторговельній діяльності керується і Україна, і європейські держави.

    «Якщо подивитися на Угоду, це є природним розвитком правил СОТ з одного боку, а з іншого – це консолідація тих правил, за якими будь-яка країна працює на європейському ринку. Це кодекс торговельних правил роботи на європейському ринку. Тому, якщо ви хочете працювати на цьому ринку, експортувати туди, ви не тільки отримали преференцію у вигляді нульового мита, а повинні дотримуватись правил - санітарних, фіто-санітарних,  технічного регулювання, правил конкуренції, захисту інтелектуальної власності, митного співробітництва. Не повинні порушуватись правила щодо транзиту, митної оцінки - вони є созівськими правилами. Тому те, що стосується правил - все буде працювати», - резюмував заступник Міністра.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2