Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
X Форум “Європа – Україна”: модернізація та розвиток України у часи трансформацій
01.02.2017 | 09:41 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

27-28 січня у польському місті Жешув відбувся ювілейний Х Форум “Європа-Україна“, в якому взяли участь близько 1000 гостей з різних країн світу. Серед них – представники урядів, політики, дипломати, бізнесмени, аналітики, журналісти.

Форум є одним із ключових заходів, які проводить Інститут східноєвропейських досліджень – організатор Економічного Форуму в Криниці. У заході взяла участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська.

Окрім неї Уряд представили заступник Міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева та заступник Міністра інфраструктури України з питань євроінтеграції Віктор Довгань. До української делегації з-поміж інших також увійшли заступник голови Адміністрації Президента Дмитро Шимків, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, народні депутати.

У своєму виступі заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська зауважила: “Х Форум “Європа-Україна“ є платформою, що надає можливості європейським та міжнародним політикам, представникам бізнесу та міжнародних організацій запропонувати дієві рішення таких актуальних питань, як залучення іноземних інвестицій в український бізнес, перспективи розвитку європейського бізнесу в нашій країні й експорту з країнами ЄС. Форум – визначна подія для розвитку торгівлі України“.  

З польського боку у форумі взяли участь Міністр інфраструктури і будівництва Анджей Адамчик, заступник Міністра розвитку Єжи Квєцінський, державний секретар в Міністерстві фінансів Вєслав Янчик. Подію відвідав Владислав Ортиль, маршал Підкарпатського воєводства – співорганізатора форуму.     

Гасло масштабного заходу – «Можливості не повинні бити втраченими». Основна тема – модернізація та розвиток потенціалу України, а також напрямок і темп проведення реформ у нашій країні. Незважаючи військовий конфлікт  і втрату частки своєї території, Україна вкотре підтвердила європейський вибір. Чи використовує країна можливості, які надає їй співпраця з ЄС та іншими країнами? До яких дій врешті має вдатися, аби забезпечити собі сталий розвиток? Ці та не лише запитання цікавили численних учасників дискусії.

Задля обговорення перспектив співробітництва України з країнами Європи на форумі було сплановано пленарні сесії, понад 30 дискусійних панелей, та низку  зустрічей. Відбулося вісім презентацій – зокрема, декількох областей Україні та деяких галузей економіки.

Довідкова інформація

Уперше форум «Європа-Україна» відбувся 2007 р. у Вроцлаві. Наступні чотири події мали київську адресу (2008 – 2011). 2013-го містом, що приймало форум, став Будапешт. А за рік – польський курорт Криниця. У 2015 – 2016 роках захід тимчасово прописався в Лодзі.     

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2