Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Наталія Микольська: Рада з просування експорту при Мінекономрозвитку провела робочу групу з підтримки експорту фармацевтичної продукції
12.04.2016 | 14:51 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Експортні можливості українських товаровиробників, зокрема фармацевтичної продукції та заходи з промоції експорту на 2016 рік презентувала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська під час засідання робочої групи з питань стимулювання експорту фармацевтичної продукції у рамках Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку. Захід було організовано спільно з Міністерством охорони здоров’я України.

«Більше ніж рік тому ми відновили роботу перезавантаженої Ради експортерів, також ми змінили назву на Раду з просування експорту при Мінекономрозвитку. Основними її завданням є постійний діалог між міністерством, експортерами та іншими центральними органами виконавчої влади, адже ми відповідаємо за формування торговельної політики та просування українського експорту на зовнішні ринки», - розповіла  Наталія Микольська.

Відтак, було вирішено працювати в робочих групах і комітетах, які розділені по країнах та індустріях. Важливим є не лише трансляція бачення, а, перед усім, можливість чути всі сторони діалогу та швидко реагувати на виклики.

Наталія Микольська акцентувала увагу на тому, що ресурс держави є обмеженим, і ми повинні користуватися тим, що є. “У нас є угоди про зони вільної торгівлі, а також система торгових преференцій. Це дієві інструменти у нашому арсеналі”, - додала вона.

Під час наради було презентовано Календар подій з промоції експорту на 2016 рік, а також орієнтовний графік проведення засідань спільних міжурядових комісій з питань співробітництва на 2016 рік.

Представники галузі, а саме: керівники українських підприємств-виробників ліків та товарів медичного призначення, представники зацікавлених асоціацій і об’єднань окреслили свої пріоритети та висловили питання, вирішення яких потребує особливої уваги.

У підсумку, було запропоновано розробити спільний план дій у співпраці з Міністерством охорони здоров`я України. Та, як результат, усі сторони домовилися підтримувати постійний конструктивний діалог з метою спільного вирішення питань лібералізації валютного регулювання та просування продукції на зовнішні ринки.

Особливу увагу українських підприємств-виробників ліків та товарів медичного призначення було приділено їх інтересу та потенціалу українського виробника щодо виходу та підтримки експорту на ринках СНД, Африки та південної Америки.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2