Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Ігор Прасолов: Торговельно-економічні відносини між Україною та Республікою Білорусь мають великий потенціал
22.05.2013 | 15:10 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Для України Республіка Білорусь є в першу чергу стратегічним партнером по співпраці, і не тільки в двосторонньому форматі, а й з урахуванням її членства в СНД, Митному Союзі і Єдиному економічному просторі, зазначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов, виступаючи на 22-му засіданні Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова.

Серед торгових партнерів України за підсумками 2012 року Республіка Білорусь за обсягом товарообігу посіла 2 місце серед країн СНД (після Російської Федерації) і 4 місце серед країн світу.

При цьому Ігор Прасолов відзначає поступальне зростання торговельно-економічних відносин між Україною та Республікою Білорусь. Показовим є вихід українсько-білоруського товарообігу на докризовий рівень. Так товарообіг між Україною та Республікою Білорусь за останні три роки зріс більш ніж у два рази і за підсумками 2012 року склав 7,52 млрд. дол. США. За минулий рік товарообіг між країнами збільшився на 1,15 млрд. дол. або на 18,1%.

«Цю динаміку ми прогнозували, і вважаємо, що її необхідно зберегти і докласти зусиль для забезпечення подальшого зростання показників взаємної торгівлі», - каже Ігор Прасолов.

На думку Міністра, торговельно-економічні відносини між нашими країнами мають значний потенціал, при цьому серед пріоритетних напрямів їх розвитку, можна виділити транспортну сферу, виробництво сільгосптехніки, агропромисловий комплекс.

            Для підвищення ефективності співробітництва планується створення спільних підприємств по створенню конкурентоспроможної продукції не тільки на наших, а й на світових ринках.

Також Міністр підкреслив, що для поліпшення торговельно-економічних відносин нам потрібно зняти з обох сторін бар'єри, які заважають вільному руху товарів, щоб працювала повноцінно зона вільної торгівлі без вилучень і обмежень.

Водночас Ігор Прасолов відзначив існування декількох проблемних питань у торговельно-економічних відносинах двох країн, які вже розглядалися на попередньому засіданні Комісії.

Зокрема потребує вирішення питання, що стосується термінів розмитнення української кондитерської продукції при імпорті до Республіки Білорусь, в результаті чого ряд компаній змушений був призупинити дію контрактів з постачання даної продукції, в результаті чого українські виробники зазнають суттєвих збитків.

«Поряд з цим хочу зазначити, що на внутрішньому ринку Республіки Білорусь існує також внутрішнє кількісне обмеження, яке полягає у встановленні нормативу в 85% питомої ваги продажів білоруських кондитерських виробів. Таким чином, на частку України та інших імпортерів припадає лише 15%», - говорить Міністр.

«Разом з тим ми вважаємо, що ці питання можуть і повинні бути врегульовані, а сьогоднішнє спільне засідання Комісії сприятиме подальшому розвитку нашої співпраці», - зазначає Ігор Прасолов.

 

 

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2