Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Мінекономрозвитку започаткувало низку заходів, що сприятимуть ефективному реформуванню у сфері технічного регулювання
23.07.2014 | 16:46 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Мінекономрозвитку організувало на базі Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» конференцію на тему «Стратегія розвитку системи технічного регулювання України». Головна мета заходу – інформування представників асоціацій виробників, суб’єктів господарювання, підприємств, технічних комітетів стандартизації та органів сертифікації стосовно приведення законодавства України у сфері технічного регулювання у відповідність до європейського.

Після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і суттєвого зменшення тарифних бар'єрів у торгівлі для просування української продукції на ринок ЄС і надалі актуальним залишається питання усунення технічних бар’єрів у торгівлі.

«У нас була постійна співпраця. Вона стала продуктивнішою після 2008 року, коли Україна приєдналася до СОТ, а тепер, після підписання Угоди про асоціацію, співпраця ще більше активізувалася. Наша ціль – допомогти Україні провести необхідні заходи, аби прибрати всі технічні бар’єри, що перешкоджають торгівлі. Для цього в рамках Проекту, реалізацію якого продовжено до 2015 року,  передбачена фінансова допомога в розмірі 39 млн євро», – сказав керівник групи експертів Проекту, фінансованого ЄС, «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та ЄС» Стефанос Іоакімідіс.

Нагадаємо, аби привести національну систему технічного регулювання до європейських норм і правил, розроблено та прийнято Закони України «Про метрологію та метрологічну діяльність» і «Про стандартизацію» й підготовлено проект Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». А для активізації процесу реформування системи технічного регулювання підготовлено плани-графіки з реалізації цих законів України та план-графік щодо виконання підготовчих заходів до підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Угода АСАА) до кінця 2014 року.

«Кожен із цих документів закладає основу  для проведення реформ, направлених на те, щоб дати промисловості можливість виробляти конкурентоспроможну продукцію. Бо ключове питання для нас – навчитися виробляти продукцію, спроможну конкурувати на світових ринках», – наголосив директор департаменту технічного регулювання та метрології Мінекономрозвитку Леонід Віткін.

Однак, для досягнення успіху у реалізації реформ важливі глибоке розуміння нового законодавства, норм і правил у сфері технічного регулювання, а також підтримка з боку суспільства і товаровиробників. Задля цього у суспільстві започатковується масштабна інформаційно-просвітницька кампанія, яка стосується сфери технічного регулювання. Нинішня конференція – перша з цілої низки аналогічних заходів: надалі передбачається на постійній основі проводити такі інформаційні заходи щодо змісту реформ на центральному й регіональному рівні із залученням європейських експертів. Це сприятиме більшій обізнаності виробників вітчизняної продукції та сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української продукції.

 

 

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2