Комітет з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств при Мінекономрозвитку визначив 3 кандидатів на посади незалежних членів наглядової ради НАК «Нафтогаз України»: Маркуса Річардса, Пола Уорвіка та Чарльза Проктора. Найближчим часом з ними будуть підписані контракти і вони будуть призначені до складу наглядової ради.
Відбір незалежних членів наглядової ради НАК «Нафтогаз України» розпочався 19 січня 2016 року. Мінекономрозвитку за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку залучило міжнародну рекрутингову агенцію Odgers Berndtson до підбору кандидатів. В процесі відбору члени Комітету з призначення розглянули понад 100 кандидатур та провели співбесіди з 12 найбільш кваліфікованими претендентами. Основними критеріями стали бездоганна ділова репутація, спроможність проводити зміни в організаціях, профільний досвід роботи в галузі.
Наглядова рада складатиметься з 5 членів, троє з яких є незалежними, а двоє представлятимуть інтереси держави. Незалежна наглядова рада в НАК «Нафтогаз України» створюється вперше в історії компанії та є складовою реформи системи корпоративного управління. Реформа відповідає рекомендаціям ОЕСР з управління державними компаніями та має на меті зменшити ризики політичного втручання в роботу «Нафтогазу», а також створити сучасні механізми професійного управління компанією в інтересах громадян України.
«”Нафтогаз України” повинен отримати дієздатну і незалежну наглядову раду, яка стане гарантією від корупції на користь будь-яких політичних фігур. Реформа НАКу буде лакмусовим папірцем для реформи держкомпаній і прикладом для формування незалежних наглядових рад в інших держпідприємствах», - відзначив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.
Маркус Річардс (Dr. Marcus Richards) – досвід роботи в нафто-газовій галузі понад 33 роки, в тому числі на керівних посадах у Вritish Рetroleum та Dana Petroleum. Наразі консультує низку компаній та інвестиційних фондів, викладає в Aberdeen Business School. Закінчив Harvard Business School, отримав докторську ступінь в University of Wales. Детальніше про досвід роботи Маркуса Річардса можна дізнатися тут.
Пол Уорвік (Paul Warwick) – досвід роботи в нафто-газовому секторі понад 32 роки, в тому числі на управлінських посадах у ConocoPhillips та Talisman Energy. Досвід роботи в Норвегії, Великобританії, Польщі, Індонезії, країнах Північної та Західної Африки, Близького Сходу. Закінчив магістратуру в Cranfield Institute of Technology, навчався в London Business School. Детальніше про досвід роботи Пола Уорвіка можна дізнатися тут.
Чарльз Проктор (Charles Proctor) – досвід роботи в нафто-газовому секторі понад 27 років, у тому числі на керівних посадах у Вritish Рetroleum та Genel Energy, має досвід роботи в таких країнах як Азербайджан, Ангола, країни Близького Сходу. Має ступінь магістра з Downing College (UK). Детальніше про досвід роботи Чарльза Проктора можна дізнатися тут.
Про НАК “Нафтогаз України”
НАК “Нафтогаз України” є управляючою компанією вертикально-інтегрованого холдингу, діяльність якого включає видобування, імпорт, постачання, транспортування та зберігання газу. НАК “Нафтогаз України” володіє компаніями, що є провідними операторами на ринках газу та нафти в Україні. НАК “Нафтогаз України” є одним із найбільших холдингів в Україні за низкою показників, включаючи вартість активів та розмір чистого доходу. НАК “Нафтогаз України” є найбільшим платником податків в Україні.
У березні 2015 року Уряд України схвалив план комплексної реформи газового сектору країни, який передбачає впровадження конкуренції, прозорості, ринкових цін на природний газ, диверсифікацію імпортних поставок газу, та реформу системи корпоративного управління НАК «Нафтогаз України». Реформа проводиться за підтримки ЄБРР та інших міжнародних фінансових організацій. У грудні 2015 року Уряд України затвердив новий статут НАК «Нафтогаз України», положення про наглядову раду та положення про правління компанії. До квітня 2017 року повноваження наглядової ради будуть обмеженими, зокрема, призначати правління та затверджувати фінансовий та інвестиційний плани компанії будуть загальні збори акціонерів. З квітня 2017 року ці повноваження перейдуть до наглядової ради.
Про Odgers Berndtson
Odgers Berndtson є провідною глобальною агенцією з підбору керівників вищої ланки та членів колегіальних органів управління. Odgers Berndtson має понад 200 партнерів, працює в 27 країнах та 53 містах світу, включаючи країни Північної Америки, Південної Америки, Європи, Африки, Близького Сходу та Південно-Східної Азії.
http://www.odgersberndtson.com
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |