Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Україна в чергове порушила питання в СОТ щодо обмежень з боку РФ міжнародного транзиту сільськогосподарських товарів із території України
09.06.2016 | 13:54 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

7–8 червня 2016 року відбулось регулярне засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства.

В ході засідання Комітету делегацією України в черговий раз порушено питання щодо обмежень з боку РФ міжнародного транзиту сільськогосподарських товарів із території України на територію Республіки Казахстан:

Торговельні заходи Російської Федерації, що впливають на транзит сільськогосподарських товарів із території України на територію Республіки Казахстан

Делегація РФ ґрунтовних пояснень не надала, обмежившись загальною відповіддю, що дії РФ повністю відповідають правилам СОТ.

У свою чергу делегація України зазначила, що запит України покликаний забезпечити прозоре і повноцінне розуміння заходів з точки зору СОТ. Всі члени СОТ хочуть мати чітку інформацію про заходи, які викликають стурбованість, щоб їх торговельні компанії могли ефективно працювати в передбачуваному середовищі. На підтримку України виступили делегації США, Канади, ЄС, Туреччини, Молдови та Парагваю.

Також в рамках Комітету Україною поставлені питання: Аргентині – щодо політики у сфері застосування експортних (вивізних) мит на деяку сільськогосподарську продукцію, а також впливу цих заходів на виробництво та експорт цієї продукції; Ізраїлю – щодо впливу зміцнення курсу національної валюти Ізраїлю до долара США на рівень поточного загального сукупного виміру підтримки в сільському господарстві, що у 2011 – 2014 роках перевищував зобов'язання Ізраїлю в СОТ.

Крім того, на засіданні Комітету делегацією України були підтримані питання стосовно: надання Молдовою роз’яснень щодо можливого перевищення діючих ставок ввізного мита на певну сільськогосподарську продукцію рівня зв’язаних у СОТ (запитання від США); закриття Індією двох портів для імпорту яблук (запитання від Нової Зеландії); внутрішньої підтримки й експортних субсидій Туреччини (запитання від ЄС) та продажу пшеничного борошна Туреччиною (запитання від США).

Відповідно до рішення, прийнятого на 9-й Конференції міністрів СОТ, в рамках Комітету проведений щорічний огляд ситуації у сфері експортної конкуренції (питання пов'язані з експортними субсидіями, експортними кредитами, гарантіями за експортними кредитами чи програмами страхування, міжнародної продовольчою допомогою, державними підприємствами, що займаються експортом).

Також представники України взяли участь у неформальному засіданні Комітету СОТ з питань сільського господарства, під час якого була представлена презентація Кернської групи щодо тенденцій, які спостерігаються у внутрішній підтримці сільського господарства. Аналіз зроблений на основі нотифікацій, поданих 10 провідними країнами, які займають найбільшу частку на ринку сільського господарства (Австралія, Бразилія, Канада, Китай, Європейський Союз, Індія, Індонезія, Японія, Російська Федерація, Сполучені Штати Америки). Під час презентації відмічено зменшення підтримки в рамках програм, що мають спотворювальний вплив на торгівлю (жовта скринька), та збільшення підтримки програм, які не мають зазначеного впливу на торгівлю (зелена скринька).

Довідково

Комітет СОТ з питань сільського господарства – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про сільське господарство, надання членам СОТ можливості консультуватися з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері сільського господарства.

Кернська група (Сairns Group) - група країн, експортерів аграрної продукції, які добиваються лібералізації торгівлі сільськогосподарськими товарами. Наразі до Кернської групи входять: Австралія, Аргентина, Бразилія, В'єтнам, Гватемала, Індонезія, Канада, Колумбія, Коста-Ріка, Малайзія, Нова Зеландія, Пакистан, Парагвай, Перу, Південна Африка, Таїланд, Уругвай, Філіппіни та Чилі.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2