10-11 квітня у Брюсселі відбувся Бізнес-саміт ЄС-Україна, організований Європейською Комісією за підтримки Представництва України при ЄС, а також уряду Італії – як організаторів Конференції з відновлення України 2025 (URC-2025), та уряду Польщі, яка нині головує в Раді ЄС.
Саміт, що є підготовчим заходом перед URC-2025, став платформою для поглиблення економічної інтеграції України до Європейського Союзу та налагодження більш ефективної співпраці з європейським бізнесом та фінансовим сектором задля сприяння залучення інвестицій в Україну та її відновлення.
Захід урочисто відкрили Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос, Віце-прем'єр-міністр - Міністр закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії Антоніо Таяні та Міністр у справах Європейського Союзу Польщі Адам Шлапка. Європейські партнери наголосили на непохитній підтримці з боку ЄС відновлення та довгострокової економічної стійкості України. Поки Україна захищає свій суверенітет, Європейський Союз є її надійним економічним і політичним партнером, гарантуючи, що зусилля з відновлення узгоджуються зі шляхом вступу України до ЄС та економічною модернізацією.
Міністерство економіки на Саміті представляли заступник міністра Андрій Телюпа і директорка Департаменту залучення інвестицій та взаємодії з міжнародними організаціями Марина Хлистун. Серед тем, які обговорювали з європейськими партнерами, міжнародними фінансовими інституціями та бізнесом на полях заходу:
- Інструменти зменшення ризиків для залучення інвестицій під час війни
- Практичні поради для бізнесу, як інвестувати в Україну вже зараз: механізми, інвестиційні програми та можливості
- Інвестиційний потенціал у галузі приватизації та державно-приватного партнерства
- Реальні історії успіху інвесторів, які працюють в Україні під час повномасштабної війни
- Страхування політичних ризиків для залучення довгострокових інвестицій
«Зменшення ризиків для бізнесу та інвесторів має ключове значення для залучення інвестицій в економіку України та пожвавлення міжнародної торгівлі. Гарантії від ЄС в рамках програми Ukraine Investment Framework сьогодні є основою для мобілізації додаткових інвестицій та збільшення ролі приватного сектору у відновленні України. Спільно з міжнародними фінансовими та страховими партнерами ми вже реалізуємо інноваційні інструменти для подолання бар'єрів для інвестицій. Це індивідуальні страхові продукти для бізнесу та інвесторів, гарантії політичних ризиків, регуляторні вдосконалення. Надалі ми працюватимемо над удосконаленням та розширенням цих механізмів і покращуватимемо координацію з розподілу ризиків», — наголосив заступник міністра економіки Андрій Телюпа.
Під час заходу сторони домовилися про співпрацю у межах робочої групи зі зменшення інвестиційних ризиків, спільні напрацювання якої буде представлено на URC-2025. Основна мета — усунути критичні барʼєри і забезпечити масштабовані та гнучкі страхові рішення, враховуючи потреби ринку, які узгоджуються зі стратегією економічного відновлення України. До складу групи очікувано увійдуть провідні перестраховики та брокери, представники державних органів, країн-донорів та міжнародних партнерських організацій.
Під час Саміту представники Мінекономіки мали ряд двосторонніх зустрічей з представниками міжнародних компаній, які розглядають вихід на український ринок або ж хочуть розширити та поглибити співпрацю з українськими бізнесом та публічним сектором. Також обговорили з партнерами прогрес щодо підготовки до Конференції з відновлення України 2025 (URC-2025).
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |