Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Документи » Система обліку публічної інформації
Наказ Мінекономіки від 05.02.2009 № 96 "Про рішення щодо скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Енергополюс"
12.03.2013 | 15:36 | Департамент державних закупівель.

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Н А К А З

05.02.2009                                                    №  96

Київ

Про  рішення щодо  скарги

товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРГОПОЛЮС”

 

Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 921 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України  від 19.11.2008 № 1017), наказу Міністерства економіки України  від 14.04.2008 № 126 “Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю”,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРГОПОЛЮС” стосовно організації та здійснення державним підприємством “Ізмаїльський морський торговельний порт” процедури закупівлі за державні кошти комплексу робіт з капітального ремонту металоконструкцій портальних кранів (3 лоти) (оголошення  № 25689 (ТРП) в інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” від 01.12.2008  № 34 (332), що додається.

2. Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРГОПОЛЮС”  у задоволенні скарги.

3. Державному підприємству “Ізмаїльський морський торговельний порт” продовжити процедуру закупівлі відповідно до вимог законодавства з урахуванням затвердженого висновку.

4. Департаменту державних закупівель довести цей наказ до відома  товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРГОПОЛЮС”, державного підприємства “Ізмаїльський морський торговельний порт” та  відкритого акціонерного товариства “Державний Експортно-Імпортний  банк України” відділення в м. Ізмаїл протягом п’яти робочих днів з дня його прийняття.

 

Міністр економіки України                                                                                Б. М. Данилишин

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства економіки України

05.02.2009  №  96

 

ВИСНОВОК

щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРГОПОЛЮС” стосовно організації та здійснення державним підприємством “Ізмаїльський морський торговельний порт” процедури закупівлі за державні кошти  комплексу робіт з капітального ремонту металоконструкцій портальних кранів (3 лоти).

За результатом розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРГОПОЛЮС” (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення державним підприємством “Ізмаїльський морський торговельний порт”  (далі - Замовник)  процедури закупівлі за державні кошти  комплексу робіт з капітального ремонту металоконструкцій портальних кранів (3 лоти) і на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів та з урахуванням пояснень уповноважених представників Скаржника і Замовника установлено.

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету Замовника  від 16.12.2008 № 105 до технічного завдання тендерної документації на закупівлю комплексу робіт по капітальному ремонту металоконструкцій та вузлів портальних кранів (3 лоти), затвердженої рішенням тендерного комітету Замовника від 19.11.2008 (далі - тендерна документація), внесено зміни, зокрема, передбачено викладення технічного завдання в новій редакції, а саме,  капітальний ремонт металоконструкції виконується з демонтажем та монтажем стрілової системи. Також у вказаних змінах зазначено про склад робіт з  капітального ремонту шарнірів стрілових систем.

Згідно з пунктом 40 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 17.10.2008 № 921 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України  від 19.11.2008 № 1017) (далі - Положення), Замовник має право з власної ініціативи внести зміни до тендерної документації та повідомити про зазначені зміни письмово всіх осіб, яким він подав тендерну документацію, не пізніше ніж за три робочих дні до закінчення строку подання тендерних пропозицій.

Згідно з поясненнями Замовника, наданими до Мінекономіки листом  від 20.01.2009 № ТК-26 (далі – пояснення Замовника), Замовник повідомив Скаржника та інших учасників про внесені зміни до технічного завдання тендерної документації (лист від 17.12.2008 № ТК-542). При цьому згідно з  тендерною документацією кінцевим строком подання тендерних пропозицій визначено 22.12.2008.

Разом з тим Скаржником не доведено, що зазначене порушення призвело до його дискримінації, та не надано відповідних документальних доказів.

Відповідно до пункту 42 Положення, зокрема встановлено, що  у разі якщо внесені зміни до тендерної документації є суттєвими, Замовник повинен продовжити строк подання тендерних пропозицій.

Водночас відповідно до пояснень Замовника внесені зміни до тендерної документації не змінили суті технічного завдання, а лише уточнили та розшифрували склад робіт з капітального ремонту шарнірів стрілової системи.

З огляду на зазначене Скаржник не довів наявність з боку Замовника порушень установленого порядку проведення процедури закупівлі, що вплинули на об’єктивність вибору переможця або призвели до дискримінації Скаржника.

Відповідно до пунктів 89, 90 Положення, пункту 11 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 14.04.2008 № 126, та з урахуванням зазначеного скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРГОПОЛЮС” не задоволено.

_____________________________

 

Директор департаменту

державних закупівель                                                                                                В. А. Новик

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2