Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Документи » Система обліку публічної інформації
Наказ Мінекономіки від 01.04.2004 № 122 "Про затвердження Порядку розгляду заявок на видачу дозвільних документів у сфері нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності"
01.04.2004 | 15:55 | Департамент зовнішньоекономічної політики.

Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України

 

Наказ

01.04.2004                                                № 122

Київ

 

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

15 квітня 2004 р. за № 482/9081

Про затвердження Порядку розгляду заявок на видачу

дозвільних документів у сфері нетарифного регулювання

зовнішньоекономічної діяльності

 

Відповідно до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та Закону України від 20.11.2003 № 1315-IV "Про внесення зміни до статті 16 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність"

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок розгляду заявок на видачу дозвільних документів у сфері нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України, що додається.

2. Скасувати наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 28.11.2003 № 342 "Про порядок розгляду заявок на видачу дозвільних документів у сфері нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності".

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра економіки та з питань європейської інтеграції України Пятницького В. Т.

 

 

Міністр                                                            М. Деркач

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України

від 1 квітня 2004 р. N 122

 

Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України

15 квітня 2004 р. за N 482/9081

 

ПОРЯДОК

розгляду заявок на видачу дозвільних документів у сфері

нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Міністерстві

економіки та з питань європейської інтеграції України 

 

1. Заявка на видачу дозвільних документів у сфері нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності оформлюється суб'єктом підприємницької діяльності за встановленою формою.

2. Розгляд заявок на видачу дозвільних документів у сфері нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, що здійснюється у режимі автоматичного ліцензування, проводиться управлінням нетарифного регулювання за участю управління контролю за зовнішньоекономічною діяльністю департаменту державної політики у сфері зовнішньої торгівлі, торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю, яке здійснює розгляд заявок на предмет контролю за застосуванням до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності спеціальних санкцій згідно зі статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".

Розгляд заявок на видачу дозвільних документів у сфері нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, що здійснюється у режимі неавтоматичного ліцензування, проводиться управлінням нетарифного регулювання за участю управління моніторингу зовнішньої торгівлі, управління контролю за зовнішньоекономічною діяльністю, управління митно-тарифної політики та захисту внутрішнього ринку (за контрактами на операції з давальницькою сировиною) департаменту державної політики у сфері зовнішньої торгівлі, торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю, управління правового забезпечення зовнішньоекономічної політики юридичного департаменту, а також фахівцями Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків "Держзовнішінформ".

3. Перераховані в другому абзаці пункту 2 управління згідно з цим Порядком та в межах своєї компетенції здійснюють розгляд заявок з таких питань:

на предмет наявності квот і контролю за їх використанням - управління моніторингу зовнішньої торгівлі департаменту державної політики у сфері зовнішньої торгівлі, торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю;

щодо відповідності умов зовнішньоекономічного договору (контракту) чинному законодавству України та міжнародним правовим нормам - управління правового забезпечення зовнішньоекономічної політики юридичного департаменту;

на предмет контролю за застосуванням до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності спеціальних санкцій згідно зі статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", а також щодо відповідності платіжних умов контракту чинному законодавству України - управління контролю за зовнішньоекономічною діяльністю департаменту державної політики у сфері зовнішньої торгівлі, торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю;

щодо відповідності контрактних цін існуючій в даний час кон'юнктурі певного ринку товарів - Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків "Держзовнішінформ".

4. Управління нетарифного регулювання здійснює приймання документів на оформлення дозвільних документів у сфері нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, узагальнює висновки відповідних управлінь, проводить оформлення та видачу дозвільних документів або готує мотивовану відмову у їх видачі.

5. У разі запровадження режиму автоматичного ліцензування заявка на одержання дозвільних документів та інші необхідні документи можуть подаватися в будь-який робочий день до митного оформлення товарів.

У разі запровадження режиму неавтоматичного ліцензування заявка на одержання дозвільних документів та інші необхідні документи можуть подаватися в порядку надходження, який визначається відповідно до дати реєстрації заявок, або одночасно до закінчення оголошеного строку їх приймання.

Прийняття заявок на одержання дозвільних документів та інших необхідних документів в порядку їх надходження, який визначається відповідно до дати реєстрації заявок, здійснюється до моменту вичерпання встановленої квоти.

Прийняття заявок на одержання дозвільних документів та інших необхідних документів одночасно до закінчення оголошеного строку їх приймання здійснюється від усіх заявників незалежно від обсягів встановленої квоти. Розподіл квот буде здійснюватись з урахуванням даних щодо використання раніше одержаних дозвільних документів та необхідності видачі дозвільних документів на товари в економічно обґрунтованій кількості.

6. Уся інформація стосовно процедур подання заявок на одержання дозвільних документів та інших необхідних документів, а також обсягів встановлених квот на товари у разі запровадження режиму неавтоматичного ліцензування в порядку оголошення строку прийняття заявок має розміщуватись на WEB-сайті Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.

7. Підписувати дозвільні документи у сфері нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності мають право перший заступник Міністра, заступник Міністра, директор департаменту державної політики у сфері зовнішньої торгівлі, торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю та його заступник, начальник управління нетарифного регулювання та його заступник, підписи яких засвідчуються відповідною номерною печаткою.

Листи про відмову у видачі дозвільних документів можуть підписуватися цими ж посадовими особами.

 

Заступник директора департаменту державної політики у сфері

зовнішньої торгівлі, торговельних обмежень та контролю за

зовнішньоекономічною діяльністю -  начальник управління                                      В. Богданов

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2