Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна » Документи » Система обліку публічної інформації
Наказ Мінекономіки від 08.05.2009 № 434 "Про рішення щодо скарги фермерського господарства "Сільгоспновація плюс"
08.05.2009 | 16:26 | Департамент державних закупівель.

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

 

Н А К А З

08.05.2009                                                                № 434

Київ

 

Про  рішення щодо  скарги

фермерського господарства  “Сільгоспновація плюс”

 

Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 921 (зі змінами), наказу Міністерства економіки України  від 30.01.2009 № 65 “Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю”

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити  висновок щодо розгляду скарги фермерського господарства  “Сільгоспновація плюс” стосовно організації та здійснення відділом освіти виконкому Тернівської районної у місті ради процедур  закупівель за державні кошти продукції сільського господарства: картоплі згідно з оголошенням № 05713 в  інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” № 8(344)/02.2009, овочів свіжих довгострокового зберігання,  що додається.

2. Задовольнити скаргу фермерського господарства  “Сільгоспновація плюс” частково.

3. Відмінити процедури закупівель за державні кошти, проведені відділом освіти виконкому Тернівської районної у місті ради, продукції сільського господарства: 

картоплі  згідно  з  оголошенням  № 05713  в  інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” № 8(344)/02.2009;

овочів свіжих довгострокового зберігання.

4. Департаменту державних закупівель довести цей наказ до відома фермерського господарства  “Сільгоспновація плюс”, відділу освіти виконкому Тернівської районної у місті ради і Державного казначейства  України  протягом п’яти робочих днів з дня його прийняття.

 

Міністр економіки України                                                            Б. М. Данилишин

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства економіки України

08.05.2009 №  434       

 

ВИСНОВОК

щодо розгляду скарги фермерського господарства  “Сільгоспновація плюс” стосовно організації та здійснення відділом освіти виконкому Тернівської районної у місті ради процедур  закупівель за державні кошти продукції сільського господарства: картоплі, овочів свіжих довгострокового зберігання

 

За результатом розгляду скарги фермерського господарства  “Сільгоспновація плюс” (далі – Скаржник) стосовно організації та здійснення відділом освіти виконкому Тернівської районної у місті ради (далі – Замовник)  процедур  закупівель  за  державні кошти  продукції сільського господарства: картоплі, овочів свіжих довгострокового зберігання, на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів та з урахуванням пояснень, наданих уповноваженими представниками Скаржника та учасника-переможця під час розгляду скарги, установлено.

1. Згідно з підпунктом 1.4 додатка 2 “Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним та іншим вимогам замовника” до тендерної документації на закупівлю продукції сільського господарства, затвердженої рішенням тендерного комітету Замовника від 13.02.2009 (протокол № 1), копію якої надано Замовником Мінекономіки в листі від 17.04.2009 № 1/320 (далі – тендерна документація), учасник повинен для участі в торгах надати у складі тендерної пропозиції, зокрема, витяг з бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру відповідно до книги записів (реєстрації) договорів оренди земель або державних актів на право власності на землю (далі – витяг з бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру).

Відповідно до протоколу № 16 засідання тендерного комітету від 30.03.2009 до оцінки допущено тендерні пропозиції трьох учасників. При цьому двома учасниками – Скаржником і товариством з обмеженою відповідальністю “Інтеп” – не надано копії витягу з бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру.

Отже, вищезазначені учасники не відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим у тендерній документації і, як наслідок, згідно з абзацом другим пункту 61 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 921 (зі змінами) (далі – Положення),  такі тендерні пропозиції відхиляються Замовником.

Таким чином, до оцінки могла бути допущена тільки тендерна пропозиція учасника-переможця. Згідно з пунктом 62 Положення у разі коли до оцінки допущено тендерні пропозиції менше ніж двох учасників, торги  замовником  відміняються.

Водночас протокол № 16 засідання тендерного комітету від 30.03.2009 не відповідає формі протоколу оцінки тендерних (цінових) пропозицій, затвердженій наказом Мінекономіки від 30.01.2009  № 61 “Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель”, зареєстрованим у Мін’юсті 10.03.2009 за № 211/16227.

2. Згідно з підпунктом 1.2 додатка 2 до запрошення до участі у торгах на закупівлю продукції харчової промисловості для закладів освіти Тернівського району міста Кривого Рогу шляхом застосування процедури запиту цінових пропозицій (котирувань), копію якого надано Замовником Мінекономіки в листі від 17.04.2009 № 1/320 (далі – запрошення), для підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним та іншим вимогам Замовника учасник повинен подати, зокрема,  оригінал витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Згідно з протоколом про розкриття тендерних (цінових) пропозицій, поданих за процедурою запиту цінових пропозицій (котирувань), учасником-переможцем – Селянським фермерським господарством “Рубін” – надано не всі документи.

Відповідно до протоколу № 13 засідання тендерного комітету від 27.03.2009    жодним    із    учасників  у складі тендерної пропозиції не надано в повному    обсязі    всіх    документів,    які    вимагалися  Замовником  згідно  із запрошенням. При цьому учасником-переможцем не надано  оригіналу витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Зазначене  підтверджено  Замовником у листі до Мінекономіки від 17.04.2009 № 1/320, а також представником Замовника під час розгляду скарги.

Пунктом 79 Положення передбачено, що Замовник  відхиляє пропозиції,  якщо вони не відповідають його вимогам, зазначеним у запиті, та,  як наслідок, відміняє процедуру запиту цінових  пропозицій  (котирувань) на підставі пункту 80 Положення.

При цьому згідно зі статтею 19 Конституції України, пунктами 89 і 90 Положення Мінекономіки не має повноважень щодо визнання переможцем торгів відповідного учасника процедури закупівлі та зобов’язання Замовника укласти договір про закупівлю. 

Відповідно до пунктів 89 і 90 Положення, пунктів 13 і 14 Порядку розгляду скарг,    поданих    учасниками  до  моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого    наказом    Мінекономіки  від  30.01.2009 № 65, та з урахуванням зазначених порушень скаргу фермерського господарства  “Сільгоспновація плюс”  задоволено частково.

_________________________

Директор департаменту державних закупівель                                    В. А. Новик

 

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2