Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Система обліку публічної інформації
Наказ Мінекономіки від 16.04.2009 № 350 "Про рішення щодо скарги акціонерного товариства закритого типу "Лікувальний комплекс "Феофанія"
16.04.2009 | 15:01 | Департамент державних закупівель.

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Н А К А З

16.04.2009                                                    № 350

Київ

Про рішення щодо скарги

акціонерного товариства закритого типу “Лікувальний комплекс “Феофанія”.

Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 921 (зі змінами) (далі – Положення), наказу Міністерства економіки України від 30.01.2009 № 65 “Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю”

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги акціонерного товариства закритого типу “Лікувальний комплекс “Феофанія” cтосовно організації та здійснення Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти послуг лікувальних закладів (85.11.1) (санаторно-курортних послуг) (лоти № 14-16, 19, 21, 26, 31-34, 37, 39, 43, 48-52, 56, 58, 59, 75) (оголошенням № 08409 (МЕД) в інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” № 11(347)/03.2009), що додається.

2. Відмовити акціонерному товариству закритого типу “Лікувальний комплекс “Феофанія у задоволенні скарги.

3. Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України продовжити процедуру закупівлі відповідно до вимог законодавства з урахуванням затвердженого висновку.

4. Департаменту державних закупівель довести цей наказ до відома акціонерного товариства закритого типу “Лікувальний комплекс “Феофанія”, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Державного казначейства України протягом п’яти робочих днів з дня його прийняття.

Міністр економіки України                                                          Б. М. Данилишин

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства економіки України

16.04.2009         350

ВИСНОВОК

щодо розгляду скарги акціонерного товариства закритого типу “Лікувальний комплекс “Феофанія” стосовно організації та здійснення Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України процедури закупівлі за державні кошти послуг лікувальних закладів (85.11.1) (санаторно-курортних послуг)

(лоти № 14-16, 19, 21, 26, 31-34, 37, 39, 43, 48-52, 56, 58, 59, 75)

       

За результатом розгляду скарги акціонерного товариства закритого типу “Лікувальний комплекс “Феофанія” (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення Фондом соціальногострахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти послуг лікувальних закладів (85.11.1) (санаторно-курортних послуг) (лоти № 14-16, 19, 21, 26, 31-34, 37, 39, 43, 48-52, 56, 58, 59, 75) на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів та за участі у розгляді скарги уповноважених представників Скаржника і Замовника установлено.

Відповідно до підпункту 26 пункту 2 Положення, частина предмета закупівлі (лот) – визначена Замовником (за обсягом, номенклатурою або місцем поставки товару (виконання робіт, надання послуг) частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції. Згідно з абзацом другим пункту 3 Замовник може визначати окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками шостого і дев'ятого знаків Класифікатора (класифікаційні угруповування підкатегорія” і “тип”). У додатку 1 “Визначення лоту та їх перелік до тендерної документації щодо закупівлі послуг лікувальних закладів (санаторно-курортних послуг)”, затвердженої рішення тендерного комітету від 12.03.2009 (далі – тендерна документація), Замовником за профілем лікування та за місцем надання послуг визначено 78 лотів. Водночас додатком 4 “Ціна тендерної пропозиції” до тендерної документації передбачено зазначення номеру лоту з вказівкою коду профілю.

Згідно з додатком 1 “Визначення лоту та їх перелік” до тендерної документації по окремим лотам вказано місце розташування курорту та місце розташування санаторію. Водночас Скаржником не доведено, що зазначення конкретного місця розташування лікувального закладу у розрізі лікувальних профілів призвело до його дискримінації, та не надано відповідних документальних доказів.

Згідно з додатком 7 “Методика оцінки тендерних пропозицій” до тендерної документації критерієм оцінки є, зокрема, ціна за одну добу. При цьому вказано, що 70 балів нараховується учаснику, ціна якого за одну добу по лоту є найменшою, кількість балів інших учасників обчислюється за відповідною формулою. Враховуючи викладене, строк лікування не впливає та не є обов’язковим для проведення оцінки тендерних пропозицій.

Водночас пунктом 4.2 тендерної документації встановлено, що строк надання послуг для однієї особи становить 18, 21, 24 календарних днів. При цьому підпунктом 2.2 додатка 15 “Основні умови договору” до тендерної документації, зокрема, передбачають укладення договору з урахуванням вартості однієї путівки виключно за 21 добу, а відповідно до пункту 26 додатка 11 “Таблиця розрахунків за іншими критеріями тендерної документації” значення критерію термін лікування може становити 24, 21, 18, 45. Ураховуючи наявні розбіжності в тендерній документації в частині зазначення строку лікування, Замовнику забороняється відхиляти тендерні пропозиції у випадку, коли строк лікування в них не становить 21 добу, але відповідає іншим строкам, визначеним тендерною документацією.

Разом з тим, враховуючи, що пунктом 17 тендерної документації передбачено, що оцінка тендерних пропозицій проводиться по критеріям та за методикою, передбачених у додатку 7 “Методика оцінки тендерних пропозицій” до тендерної документації по кожному лоту окремо, Замовнику необхідно здійснювати оцінку тендерних пропозицій виключно на підставі критеріїв і методики оцінки зазначеної в додатку 7 “Методика оцінки тендерних пропозицій” до тендерної документації.

Разом з тим, необхідно зазначити, що вимогами Скаржника є зобов’язати Замовника відмінити процедуру закупівлі (закупівля послуг лікувальних закладів (85.11.1) – 78 лотів), привести у відповідність тендерну документацію та провести нову процедуру закупівлі, однак відповідно до протоколу про розкриття тендерних пропозицій від 06.04.2009 № 7/1, Скаржником було подано тендерні пропозиції лише по лотах № 14-16, 19, 21, 26, 31-34, 37, 39, 43, 48-52, 56, 58, 59, 75, тендерні пропозиції по інших лотах Скаржником не подавались.

Водночас відповідно до протоколу розкриття тендерних (цінових) пропозицій від 06.04.2009 № 7/1, в частині інформації про наявність документів, передбачених тендерною документацією, щодо тендерної пропозиції Скаржника, зазначено про оформлення неналежним чином договору, прострочення довідок ДПІ та про банкрутство, відсутність довідок Фонду соціального страхування і Пенсійного фонду, а надання не завірених нотаріально статуту, свідоцтва про державну реєстрацію, ліцензії, акредитаційного сертифікату.

До того ж Скаржник, який оскаржує вимоги тендерної документації, не скористався правом звернутися до Замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації, що передбачено пунктом 5 тендерної документації та пунктом 39 Положення.

Ураховуючи викладене, Скаржником не доведено наявність порушень установленого порядку проведення процедури закупівлі, що впливають на об’єктивність визначення переможця або призводять до дискримінації Скаржника.

Відповідно до пунктів 89 і 90 Положення, пункту 13 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 30.01.2009 № 65, та з урахуванням зазначеного скаргу акціонерного товариства закритого типу “Лікувальний комплекс “Феофанія” залишено без задоволення.

_____________________________

Заступник директора департаменту

державних закупівель

С. С. Пересунько

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2