МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
23.04.2009 № 378 _
Київ
Про рішення щодо скарг
приватного підприємства “Клен”
і товариства з обмеженою відповідальністю “Гарант Плюс”
Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 921 (зі змінами) (далі – Положення), наказу Міністерства економіки України від 30.01.2009 № 65 “Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю”(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.03.2009 за № 222/16238)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити висновок щодо розгляду скарг приватного підприємства “Клен” і товариства з обмеженою відповідальністю “Гарант Плюс” стосовно організації та здійснення Управлінням житлово-комунального господарства Гагарінської районної державної адміністрації міста Севастополя процедури закупівлі за державні кошти послуг з санітарного оброблення і аналогічних послуг на території Гагарінського району міста Севастополя (згідно з оголошенням № 04034 в інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” № 7 (343) від 16.02.2009), що додається.
2. Задовольнити скарги приватного підприємства “Клен” і товариства з обмеженою відповідальністю “Гарант Плюс” частково.
3. Зобов’язати Управління житлово-комунального господарства Гагарінської районної державної адміністрації міста Севастополя внести зміни в тендерну документацію на закупівлю послуг з санітарного оброблення та аналогічних послуг на території Гагарінського району міста Севастополя повідомити про внесені зміни усіх осіб, які отримали тендерну документацію та продовжити кінцевий строк подання тендерних пропозицій згідно з висновком, що додається.
4. Департаменту державних закупівель довести цей наказ до відома приватного підприємства “Клен” і товариства з обмеженою відповідальністю “Гарант Плюс”, Управління житлово-комунального господарства Гагарінської районної державної адміністрації міста Севастополя та Державного казначейства України протягом п’яти робочих днів з дня його прийняття.
Міністр економіки України Б. М. Данилишин
ЗАТВЕРДЖЕНО |
Наказ Міністерства економіки України |
|
23.04.2009 № 378 |
ВИСНОВОК
щодо розгляду скарг
приватного підприємства “Клен” і товариства з обмеженою відповідальністю “Гарант Плюс” стосовно організації та здійснення
Управлінням житлово-комунального господарства
Гагарінської районної державної адміністрації м. Севастополя
процедури закупівлі за державні кошти послуг по санітарному обробленню і аналогічних послуг на території Гагарінського району м. Севастополя.
За результатом розгляду скарг приватного підприємства “Клен” і товариства з обмеженою відповідальністю “Гарант Плюс” (далі – Скаржники) стосовно організації та здійснення Управлінням житлово-комунального господарства Гагарінської районної державної адміністрації м. Севастополя (далі – Замовник) процедури закупівлі за державні кошти послуг по санітарному обробленню і аналогічних послуг на території Гагарінського району м. Севастополя та на підставі наданих Скаржниками та Замовником матеріалів, а також з урахуванням пояснень уповноваженого представника Скаржників установлено.
1. Згідно з оголошенням № 04034 в інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” № 7 (343) від 16.02.2009 предметом закупівлі визначено послуги з санітарного оброблення та аналогічні послуги (код за показником п'ятого знака Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97 –90.00.3). Згідно з додатком 4 “Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі”(далі – додаток 4) до тендерної документації, затвердженої протоколом засідання тендерного комітету № 2 від 02.02.2009 (зі змінами внесеними протоколами від 04.03.2009 № 7 та від 11.03.2009 № 10) (далі – тендерна документація), визначено п’ять лотів у залежності від території надання послуг. Водночас згідно з пунктом 3 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 921 (зі змінами) (далі – Положення), предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з підпунктами 15 і 22 пункту 2 Положення та на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97 (далі – Класифікатор) за показником п'ятого знака (класифікаційне угруповання “категорія”) із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. При цьому замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками шостого і дев'ятого знаків Класифікатора (класифікаційні угруповання “підкатегорія” і “тип”).
Ураховуючи викладене, тендерна документація, зокрема додаток 4, потребують внесення змін щодо визначення окремих частин предмета закупівлі (лотів) з урахуванням відповідних норм Положення.
2. Згідно з пунктом 1.1 розділу 2 тендерної документації учасником процедури закупівлі є фізична чи юридична особа (резидент або нерезидент), що підтвердила намір взяти участь у процедурі закупівлі та подала тендерну пропозицію. Дане визначення учасника процедури закупівлі узгоджується з підпунктом 25 пункту 2 Положення.
3. Відповідно до абзацу другого пункту 70 Положення тендерна документація, зокрема, повинна передбачати підтвердження професійної та технічної компетентності учасників та їх відповідності кваліфікаційним вимогам.
Згідно з підпунктом 1 пункту 7.1 розділу 2 кваліфікаційна частина тендерної пропозиції повинна містити довідку-характеристику про учасника закупівлі та документи, які підтверджують відповідність учасника встановленим кваліфікаційним вимогам. Водночас пунктом 8.1 розділу 2 Замовник встановив умову, що учасник має надати підтвердження своєї відповідності кваліфікаційним вимогам тендерної документації у вигляді довідки-характеристики. При цьому перелік кваліфікаційних вимог відповідно до пункту 24 Положення тендерною документацією не визначено.
Таким чином, тендерна документація, зокрема пункти 7.1 і 8.1 розділу 2, потребують приведення у відповідність з нормами Положення, оскільки в тендерній документації відсутній перелік кваліфікаційних вимог та немає чіткого переліку документів, що підтверджують відповідність учасника кожній з вимог.
4. Згідно з абзацом другим пункту 70 Положення тендерна документація повинна, зокрема, передбачати пропозиції щодо технічних, якісних та інших характеристик предмета закупівлі.
Разом з тим, відповідно до додатка 1 “Форма тендерної пропозиції” до тендерної документації учасник самостійно повинен детально описати послуги, зокрема, вказати площу, на якій надається послуга, кількість раз надання послуги, описати у фізичних одиницях якість послуг, а також зазначити послуги, які надаються додатково.
Ураховуючи викладене, необхідно внести зміни до тендерної документації в частині необхідності встановлення відповідних вимог щодо технічних та якісних характеристик предмета закупівлі.
Водночас необхідно зазначити, що відповідно до абзацу третього пункту 70 Положення, після отримання попередніх пропозицій замовник має право внести зміни до тендерної документації щодо технічних вимог та вимог до якості предмета закупівлі чи запропонувати нові характеристики та критерії оцінки пропозицій відповідно до Положення.
5. Підпунктом 7 пункту 2 Положення визначено, що тендерним забезпеченням є надання учасником замовнику гарантій виконання своїх зобов’язань у зв'язку з поданням тендерної пропозиції, включаючи такі види забезпечення, як порука, гарантія, застава, завдаток. Згідно з пунктами 7.2 і 10.1 розділу 2 тендерним забезпеченням за даною процедурою закупівлі є банківська гарантія – тендерна гарантія. Відповідно до підпункту 12 пункту 38 Положення тендерна документація повинна містити вимоги замовника щодо надання тендерного забезпечення. Водночас Положенням не встановлено, що Замовник у тендерній документації обов’язково має вказувати вид банківської гарантії, якщо остання є тендерним забезпеченням за даною процедурою закупівлі.
З огляду на зазначене Скаржниками доведено наявність з боку Замовника порушень установленого порядку проведення процедури закупівлі.
Відповідно до пункту 89 Положення, пункту 13 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 30.01.2009 № 65 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.03.2009 за № 222/16238), та з урахуванням зазначеного скарги приватного підприємства “Клен” і товариства з обмеженою відповідальністю “Гарант Плюс” задоволено частково.
_____________________________
Заступник директора департаменту державних закупівель |
С. С. Пересунько |
|
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
|
Рекомендовано до перегляду
|
Корисні посилання
|
|||
| Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |