МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
16.04.2009 № 348
Київ
Про рішення щодо скарги
відкритого акціонерного товариства “ХДІ страхування”
Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 921 (зі змінами) (далі – Положення), наказу Міністерства економіки України від 30.01.2009 № 65 “Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю”
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги відкритого акціонерного товариства “ХДІ страхування” стосовно організації та здійснення відкритим акціонерним товариством “Укртранснафта” процедури закупівлі за державні кошти послуг із страхування на 2009 рік: лот № 1 – обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті (згідно з оголошенням № 05704 в інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” № 8(344)/02.2009), що додається.
2. Відмовити відкритому акціонерному товариству “ХДІ страхування” у задоволенні скарги.
3. Відкритому акціонерному товариству “Укртранснафта” продовжити процедуру закупівлі відповідно до вимог законодавства з урахуванням затвердженого висновку.
4. Департаменту державних закупівель довести цей наказ до відома відкритого акціонерного товариства “ХДІ страхування”, відкритого акціонерного товариства “Укртранснафта” та акціонерного комерційного банку “Індустріалбанк” протягом п’яти робочих днів з дня його прийняття.
Міністр економіки України Б. М. Данилишин
ЗАТВЕРДЖЕНО |
Наказ Міністерства економіки України |
16.04.2009 № _348 |
ВИСНОВОК
щодо розгляду скарги відкритого акціонерного товариства “ХДІ страхування”
стосовно організації та здійснення
відкритим акціонерним товариством “Укртранснафта”
процедури закупівлі за державні кошти послуг із страхування на 2009 рік:
лот № 1 – обов’язкове особисте страхування
від нещасних випадків на транспорті
За результатом розгляду скарги від 20.03.2009 № 170 (далі – скарга) відкритого акціонерного товариства “ХДІ страхування” (далі – Скаржник) стосовно організації та здійснення відкритим акціонерним товариством “Укртранснафта” (далі – Замовник) процедури закупівлі за державні кошти послуг із страхування на 2009 рік за лотом № 1 – обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті, на підставі наданих Скаржником та Замовником матеріалів, та з урахуванням пояснень уповноважених осіб Скаржника, Замовника та національної акціонерної страхової компанії “Оранта” (Переможець) установлено.
1. Відповідно до пункту 5 розділу І “Запрошення до участі в торгах” тендерної документації на закупівлю послуг зі страхування на 2009 рік, затвердженим протоколом засідання тендерного комітету Замовника № 8 від 12.02.2009 (зі змінами № 1 від 10.03.2009) (далі – тендерна документація), способом (формою) надання тендерного забезпечення є перерахування коштів на рахунок Замовника. Підпунктом 7 пункту 2 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 921 (зі змінами) (далі – Положення), визначено, що забезпечення тендерної пропозиції (тендерне забезпечення) – надання учасником замовнику гарантій виконання своїх зобов’язань у зв’язку з поданням тендерної пропозиції, включаючи такі види забезпечення, як порука, гарантія, застава, завдаток. При цьому згідно із підпунктом 7 пункту 2 Положення перелік видів тендерного забезпечення не є вичерпним. Отже, зазначена вимога тендерної документації не суперечить нормам Положення.
2. Відповідно до підпункту 26 Положення частиною предмета закупівлі (лотом) є визначена замовником (за обсягом, номенклатурою або місцем поставки товару (виконання робіт, надання послуг) частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції. Згідно з пунктом 2.1 розділу І “Запрошення до участі вторгах” тендерної документації кількість лотів за даною процедурою закупівлі становить десять, а згідно з пунктом 1.1 розділу V “Вимоги до завдання” тендерної документації – чотири. Відповідно до письмових пояснень Замовника, надісланих Мінекономіки в листі від 26.03.2009 № 22-00/1360, Замовник пояснює таку нечіткість визначення кількості лотів за даною процедурою технічною помилкою. Водночас згідно з оголошенням № 05704 в інформаційному бюлетені “Вісник державних закупівель” № 8(344)/02.2009 визначено дев’ять лотів, тендерна документація також містить пункти, в яких чітко вказано кількість лотів – дев’ять та визначено частини предмету закупівлі. Враховуючи вищезазначене, а також те, що Скаржник є учасником даної процедури закупівлі лише за лотом № 1, Скаржником не доведено, що допущена технічна помилка в пункті 2.1 розділу І “Запрошення до участі в торгах” та пункті 1.1 розділу V “Вимоги до завдання” тендерної документації є дискримінаційною по відношенню до нього. Крім того, Скаржник не скористався правом звернутися до Замовника за роз’ясненнями, що передбачено пунктом 6 розділу ІІ тендерної документації “Інструкції учасникам торгів” та пунктом 39 Положення.
3. Згідно з пунктом 24 Положення Замовник може вимагати від учасника подання інформації, що підтверджує відповідність учасника, зокрема таким кваліфікаційним вимогам як наявність коштів, обладнання і працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; фінансовий обіг. Зважаючи на зміст пункту “Вимоги щодо фінансового обігу” статті ІУТ 12.2 розділу ІІІ “Інформаційні карти тендерних пропозицій” тендерної документації, Замовник встановив вимоги щодо відповідності фінансового обігу учасника тим зобов’язанням які він готовий на себе взяти в разі акцепту його тендерної пропозиції. Інформацію щодо деяких показників свого фінансового стану учасник мав подати відповідно до форми 3Т Фінансові спроможності “Форма кваліфікаційноїінформації” (далі – форма 3Т), що передбачена розділом VІІ тендерної документації “Зразки форм тендерної документації”. Водночас ні вищезгаданий пункт “Вимоги щодо фінансового обігу”, ні форма 3Т, ані будь-які інші умови тендерної документації не містять кваліфікаційної вимоги щодо обов’язкової відсутності в учасників процедури закупівлі фінансових збитків.
4. Відповідно до пункту “Свідчення про володіння досвіду виконання аналогічних договорів” статті ІУТ 12.2 розділу ІІІ тендерної документації “Інформаційні карти тендерних пропозицій” за лотом № 1 учасник повинен володіти досвідом адміністрування, як мінімум одного договору надання послуг зі страхування від нещасних випадків на транспорті в кожному році впродовж останніх трьох років, при чому аналогічність договору повинна відповідати таким вимогам: аналогічність кількості застрахованих, страхової суми та терміну дії договору. Пунктом 24 Положення визначено, що Замовник може вимагати від учасника подання інформації, що підтверджує його відповідність зокрема такій кваліфікаційній вимозі як досвід у виконанні аналогічних договорів.
Водночас згідно з протоколом про розкриття тендерних (цінових) пропозицій від 17.03.2009 № 5/2009, тендерною пропозицією Скаржника та письмовими поясненнями Замовника, наданими до Мінекономіки в листі від 26.03.2009 № 22-00/1360, в складі тендерної пропозиції Скаржника були відсутні, зокрема, забезпечення тендерної пропозиції, документи, що свідчать про володіння досвіду виконання аналогічних договорів, інформація про його фінансовий обіг (згідно форми 3Т) та низку інших документів, передбачених умовами тендерної документації.
При цьому Скаржником не доведено наявності з боку Замовника порушень установленого порядку проведення процедури закупівлі, які вплинули на об’єктивність вибору переможця або призвели до дискримінації Скаржника.
Разом з тим, необхідно зазначити, що вимогами Скаржника є відмінити процедуру закупівлі (послуги із страхування на 2009 рік – 9 лотів), зобов’язати Замовника розпочати нову процедуру закупівлі та привести тендерну документацію у відповідності з чинним законодавством України, однак відповідно до протоколу про розкриття тендерних (цінових) пропозицій від 17.03.2009 № 5/2009 Скаржником було подано тендерну пропозицію лише по лоту № 1 – обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті, тендерні пропозиції по інших лотах Скаржником не подавались.
Відповідно до пунктів 89 і 90 Положення, пункту 13 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 30.01.2009 № 65 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.03.2009 за № 222/16238), та з урахуванням зазначеного скаргу відкритого акціонерного товариства “ХДІ страхування” не задоволено.
_____________________________
Заступник директора департаменту державних закупівель |
С. С. Пересунько |
|
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
|
Рекомендовано до перегляду
|
Корисні посилання
|
|||
| Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |