24.05.2024      Міністерство економіки України -> Консультації з питань публічних закупівель
Міністерство економіки України

Консультації з питань публічних закупівель

Запит від Комунальне підприємство "Управління з ремонту та експлуатації автошляхів" Дніпровської міської ради
Тема: Інше
Тема розширена: Визначення очікуваної вартості послуг згідно Наказу Мінрозвитку від 18.02.2020 № 275
Суть питання: по пункту 2 Примірної методики, затвердженної наказом №275:Для визначення вартості закупівлі послуг, Замовнику не надано достатню кількість комерційних пропоззицій. В минулому періоді була аналогічна закупівля, крім того здійснено аналіз аналогічних закупівель в системі ПРОЗОРО. ПИТАННЯ: застосовувати можна тільки одну - власну закупівлю, чи можна усереднити три закупівлі інших замовників ???
Питання друге. В абз 3 пункту 2 мова йде про індекс інфляції, а в абзаці 4 коєф індексації. Що нам небхідно застосовувати.?
Відповідь на запит 2698/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що примірна методика визначення очікуваної вартості предмета закупівлі затверджена наказом Мінекономрозвитку від 18.02.2020  № 275 (зі змінами) (далі - примірна методика) та містить, зокрема методи визначення очікуваної вартості.

Щодо питання 1

Ця примірна методика застосовується для визначення замовником очікуваної вартості предмета закупівлі товарів, робіт та послуг, закупівля яких здійснюється відповідно до положень Закону України "Про публічні закупівлі" (зі змінами) (далі - Закон) та має рекомендаційний характер.

Виходячи з пунктів 2 розділів І "Загальні положення" і III "Методи визначення очікуваної вартості" примірної методики розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг може здійснюватися на підставі закупівельних цін попередніх закупівель, тобто цін на товари власних проведених процедур, або укладених угод (договорів, додаткових угод, рахунків-фактур тощо) інших організаторів закупівель, як вже виконаних, так і діючих.

При цьому, у разі якщо закупівлі інших замовників співставні за параметрами, умовами закупівель тощо, замовник може використовувати вказані закупівельні ціни.

Водночас способи розрахунку очікуваної вартості не є вичерпними, тому вибір способу та визначення очікуваної вартості здійснюється замовником самостійно.

Щодо питання 2

Відповідно до абзаців 3-5 пункту 2 розділу III "Методи визначення очікуваної вартості" примірної методики для розрахунку очікуваної вартості можуть використовуватись як ціни попередніх власних закупівель замовника (укладених договорів) аналогічних/ідентичних товарів/послуг, так і ціни відповідних закупівель минулих періодів, інформація про які міститься в електронній системі закупівель "Prozorro", з урахуванням індексу інфляції, зміни курсів іноземних валют (у разі, якщо в наявності є валютна складова в ціні товару/послуги), які приведені до єдиних умов.

Як інформаційні джерела використовуються: для індексу інфляції - офіційний вебсайт Державної служби статистики України, для курсів іноземних валют - офіційний вебсайт Національного банку України.

З метою встановлення поточних цін, до цін попередніх закупівель застосовується коефіцієнт індексації, розрахований за допомогою калькулятора індексації на офіційному вебсайті Державної служби статистики України.

Базисним місяцем, який застосовується для розрахунку коефіцієнта індексації, є місяць, наступний за місяцем укладання угоди у минулому періоді; коефіцієнт індексації розраховується відносно місяця, що передує місяцю, у якому здійснюється розрахунок очікуваної вартості. Коефіцієнти індексації розраховуються щодо кожного джерела інформації про ціни. В подальших розрахунках очікуваної вартості використовується мінімальний коефіцієнт індексації.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель