25.07.2024      Міністерство економіки України -> Консультації з питань публічних закупівель
Міністерство економіки України

Консультації з питань публічних закупівель

Запит від ТОВ "Екосет"
Тема: Відкриті торги
Суть питання: Добрий день,
Наша фірма ТОВ "Екосет" (ЄДРПОУ: 41719031) приймала участь у відкритих торгах UA-2018-12-10-000058-c (Замовник Державне підприємство «Шахта ім. М.С. Сургая», ЄДРПОУ:40695853 )
За реультатами торгів нас визначено переможцем і укладено договір.Товар згідно договору нами було поставлено на підприємство 25.02.2019.
На сьгодняшній день підприємство вже просрочило нам виплату більш ніж на 2 тиждні.
Також нами було встановлено що вищезазначине підприємство знаходиться в стані припиненя, згідно публічній інформації на сайті мінюст.

Чи може підприємство в стані припиненя проводити державні закупівлі і сплачувати по них гроші? Як нам діяти в такому випадку.

З повагою,
Дмитришин Б. Б.
Відповідь на запит 441/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Щодо питання 1

Цей Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Згідно з пунктом 20 частини першої статті 1 Закону публічна закупівля (далі - закупівля) - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону договір про закупівлю - договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

Таким чином, у разі якщо замовником у розумінні Закону передбачено здійснення придбання товарів, робіт і послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону, шляхом застосування однієї із процедур, передбачених статтею 12 Закону, керуючись вартісними межами, визначеними Законом.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F12631-07, розміщено лист від 23.03.2018 № 3304-04/12631-07 “Щодо правонаступництва та новостворених юридичних осіб”.

Щодо питання 2

Інформуємо, що питання виникнення заборгованості за договором  розглянуто у запиті 54/2019 http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=c8ec071f-9996-4d6c-aa76-d963a48752ea&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Виконання договору