Календар подій

22
Жовтня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Консультації
В словах тільки україньскі літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті

Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
07.10.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1 / 0
Після проведення закупівлі двічі не відбулась було застосувано переговорну процедуру закупівель. Збільшилась кількість закупівлі даного товару більш чим на 50 000 грн. як провести дану процедуру закупівлі по даному товару?
Відповідь
07.10.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
1 / 1
1. Чи може замовник у спрощеній процедурі закупівлі встановлювати критерій оцінки "Ціна 100%" тоді, як у переліку вимог до учасників закупівлі присутні такі складові оцінки, як: ●надання 3-річної гарантії на роботи по об'єкту; ●строки виконання замовлення близько 10-12 днів; ●післяоплата 100%. 2. Чи може замовник визначити переможцем спрощених закупівель, з урахуванням обставин зазначених у п. 1, учасника з найбільш економічно вигідною ціною, проте не виконаними у повному обсязі та належним чином кваліфікаціними критеріями згідно ст. 16 Закону України "Про публічнізакупівлі" та іншими вимогами до учасників визначеними замовником у оголошені про закупівлю.
Відповідь
06.10.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
0 / 0
Громадська організація отримала кошти (грант) з місцевого бюджету для реалізації культурного проекту. Чи підпадає вона під дію закону про публічні закупівлі і чи є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів в розумінні цього закону?
Відповідь
06.10.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
0 / 0
Пунктом 3 частини 1 статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) чітко передбачено, що до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до цього Закону, належать юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями (крім тих, які визначені у пунктах 1 і 2 цієї частини) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: - юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; - органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; - у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків. Аналогічна правова позиція викладена в листі Мінекономіки №3304-04/32275-06 від 21.05.2020 "Щодо визначення замовників", де зазначено, що у разі, якщо юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі є розпорядниками або одержувачами бюджетних коштів, то такі юридичні особи є замовниками у розумінні Закону. Аналіз вищенаведеного доводить, що замовниками є, зокрема, юридичні особи та їх об`єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, у разі здійснення ними своєї діяльності не на промисловій чи комерційній основі. При цьому, такі особи повинні відповідати однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків. Таким чином, вирішальною ознакою для віднесення юридичної особи до замовника в розумінні Закону є те, чи здійснюється діяльність на промисловій чи комерційній основі. У разі, якщо юридичні особи та їх об`єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади здійснюють свою діяльності на промисловій чи комерційній основі, відповідно вони не є замовниками у розумінні п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі». У такому випадку, немає необхідності досліджувати чи вказані особи мають наступні ознаки: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів. Зазначена правова позиція неодноразово підтверджувалась рішеннями судів. Зважаючи на вищевикладене, прошу надати узагальнене роз'яснення для органів Казначейства щодо визначення замовників,а саме роз'яснити, що не будь-яка юридична особа, яка є розпорядником (одержувачем)бюджетних коштів вважається замовником в розумінні Закону, а лише та юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади та одночасно не здійснює свою діяльності на промисловій чи комерційній основі. Про наслідки розгляду цього звернення прошу повідомити у встановлений законом строк електронною поштою: eurolex.pl@gmail.com
Відповідь
06.10.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
0 / 0
Відповідно до пункту 4 статті 66 ЗУ «Про ринок електричної енергії», оператор системи передачі та оператори систем розподілу (далі - ОСР) мають право купувати електричну енергію за двосторонніми договорами з метою компенсації технологічних витрат електричної енергії на її передачу та розподіл електричними мережами відповідно, крім обсягів, які з цією метою відповідно до норм цього Закону підлягають обов`язковій купівлі на ринку «на добу наперед». Обсяги, які підлягають обов’язковій купівлі на ринку на ринку «на добу наперед» передбачені Постановою НКРЕКП №2896 від 17.12.2019 року. ОСР є замовником у відповідності до вимог пункту 4 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» юридичні особи та/або суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання, визначених частиною другою цієї статті, та відповідають хоча б одній з таких ознак: органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування або іншим замовникам належить частка у статутному капіталі юридичної особи та/або суб’єкта господарювання в розмірі більше ніж 50 відсотків або такі органи чи інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі юридичної особи та/або суб’єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу або наглядової ради юридичної особи та/або суб’єкта господарювання. В той же час, частина 6 статті 3 Закон України «Про публічні закупівлі» містить випадки, коли цей Закон України не застосовується. Враховуючи вищевикладене, прошу надати роз’яснення: 1. Чи може ОСР здійснювати закупівлю електричної енергії з метою компенсації технологічних витрат електричної енергії на її розподіл електричними мережами (крім обсягів, що підлягають обов’язковій купівлі на ринку «на добу наперед») за двосторонніми договорами з урахуванням положень пункту 5 частини 6 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» без проведення тендерної процедури закупівлі?
Відповідь
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json