Меню

Консультації

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
29.12.2017
Запитання      Тема: Відкриті торги
Відповідно до частини 1 статті 10 ЗУ "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) Замовник оприлюднює "оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію - не пізніше ніж за 15 днів до дня розкриття тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині четвертій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж;". При цьому в пункті 4 статті 10 визначено: "Оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою..." Відповідно до статті 253 Цивільного Кодексу України (далі - ЦК) "1. Строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. 2. Терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення." Відповідно статті 253 ЦК, перебіг строків починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Відповідно до статті 254 ЦК та консультації МЕРТу (http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=e9abd22e-5be1-40a1-b1b6-a62e48b1eae6&lang=uk-UA) "Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день". ЦК та Закон не містять визначення "день", а саме визначення «початку» та «закінчення дня». При оголошенні закупівлі електрона система закупівель Prozorro не дозволяє визначити кінцевий строк подання пропозицій меншим а ніж термін, що дорівнює п'ятнадцять днів від моменту оголошення закупівлі. Тобто, у разі оголошення закупівлі о 16-00 01.12.17р., електрона система закупівель Prozorro не дозволяє визначити кінцевий строк подання пропозицій раніше 16-00 16.11.17р., але дозволяє визначити кінцевий строк подання пропозицій пізніше цього терміну. При оголошенні Закупівлі Замовник зобов’язаний визначити час та хвилину закінчення строку подання пропозицій, максимальний термін може складати 23 години 59 хвилин 59 секунд. Таким чином прошу надати роз'яснення: 1.Як мають розраховуватись строки передбачені статтею 10 Закону, а саме чи останній день подання пропозиції може враховуватись в розрахунок строків, як "день"? 2.Якщо Замовник оголосив закупівлю за процедурою відкритих торгів, з очікуваною вартістю що не перевищує еквівалент 133 тис. євро, о 16-00 01.12.2017 року, та визначив кінцевий термін подання пропозиції як 19-00 16.12.2017 року, чи виконав від вимоги статті 10 Закону? 3.Якщо останній день подання пропозиції припадає на святковий або вихідний день, чи має строк подання пропозицій бути продовжений на наступний робочий день?
Відповідь
29.12.2017
Запитання      Тема: Відкриті торги
При проведенні процедур закупівель з ремонту автотракторної техніки фахівці нашого підприємства зіштовхнулися з наступною проблемою. При складанні тендерної документації відкритих торгів одним з ключових критеріїв визначення вартості майбутньої закупівлі є об’єм ремонтних робіт по кожному агрегату. Як показує практика, достеменно визначити перелік робіт та потребу у заміні запасних частин до повного розбирання вузла неможливо, навіть за умови демонтажу повної розборки агрегату наше підприємство не має в своєму розпорядженні ані нормативної документації для проведення дефектування, ані фахівців відповідної кваліфікації. Таким чином при проведенні моніторингу ринку та при проведенні процедури закупівлі використовується попередня дефектна відомість. Після укладання договору за результатами проведених торгів та передачу об’єкта в ремонт на стадії дефектування фахівцями виконавця, як правило, виявляються додаткові об’єми послуг, які в силу об’єктивних обставин не були враховані на стадії попереднього дефектування, та процедура торгів відміняється, оскільки очікувана вартість закупівлі була сформована на підставі попередньої дефектної відомості. Відповідно до п. 6 ст. 2 ЗУ «Про публічні закупівлі» забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, що передбачають оплату замовником товарів, робіт та послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Ураховуючи вимоги ст. 4 та ч. 3 ст. 1 ЗУ «Про публічні закупівлі», закупівля здійснюється відповідно до річного плану, який складає та затверджує тендерний комітет та уповноважена особа (особи), що планує закупівлі. При цьому очікувана вартість предмета закупівлі у річному плані зазначається на момент, що передує проведенню відповідної процедури закупівлі та не потребує коригування за результатами здійснення такої процедури закупівлі. Тобто визначити обсяг, склад та очікувану вартість послуг з ремонту автотракторної техніки неможливо на етапі планування закупівлі, з цього і виходить, що процедури закупівлі з цих послуг не відбуваються. Просимо надати роз’яснення, як у цьому випадку діяти тендерному комітету.
Відповідь
29.12.2017
Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі
Доброго дня. Прошу надати роз'яснення з такого питання. Замовником було прийнято рішення про застосування переговорної процедури закупівлі послуг централізованого водопостачання.За результатами проведених переговорів з учасником підписано протокол переговорів та оприлюднено повідомлення про намір укласти договір.Договір планується укласти у січні 2018 року,але на теперішній час змінилися тарифи на послуги водопостачання.Підкажіть на яку суму та за якими тарифами необхідно укладати договір: на суму та за тарифами,які вказані в протоколі переговорів (з подальшим укладанням додаткової угоди про зміну суми та тарифу), чи на суму, яка відкоригована з урахуванням тарифів, які діють на дату укладання договору?
Відповідь
29.12.2017
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Добрий вечір. Чи мое деравна установа закупити більший об'єм (кількість) предмета закупівлі? За умови що ціна договору залишається незмінною, а предмет закупівлі є Код ДК 021:2015: 09320000-8 Пара, гаряча вода та пов’язана продукція, а об'єм (кількість) визначено в Гігакалоріях у додатку до Договору. Різниця виникла внаслідок різних тарифів на гарячу воду і централізоване опалення
Відповідь
28.12.2017
Запитання      Тема: Планування закупівель
Річним планом закупівель на 2017 рік передбачено закупівлю будівельних робіт. Рішення про намір укласти договір про закупівлю прийнято 25.12.2017. Відповідно до ст. 32 Закону України "Про публічні закупівлі" договір має бути укладено не раніше 05.01.2018 року, тобто вже поза межами календарного року, щодо якого прилюднено річний план закупівель. Чи не буде це порушенням законодавства у сфері публічних закупівель та чи передбачено в цьому випадку якусь особливу процедуру?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json