Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.01.2019 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
6071 / 5478
Доброго дня. Прошу надати відповідь на наступні питання: які дії громадянина, громадські організації чи їх спілки будуть вважатися втручанням у процедуру закупівлі в розумінні ЗУ "Про публічні закупівлі"? Чи буде вважатися втручанням у процедуру закупівлі надіслання вимоги про усунення порушень виявлених при здійсненні закупівлі в розумінні ЗУ "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
25.01.2019 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
7718 / 7559
Замовником відмінено двічі відкриті торги з закупівлі електричної енергії за відстутності двох участників,. Чи можна провести переговорну процедуру з постачальником універсальних послуг. Чи доцільно в данному випадку керуватися п. 2 ч.2 ст. 35 Закону України?
Відповідь
25.01.2019 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
6931 / 6703
Тендерною документацією встановлено, що у складі своєї тендерної пропозиції Учасник повинен надати сканований оригінал платіжного доручення з відміткою банку про сплату суми коштів, що підтверджує внесення Учасником суми забезпечення тендерної пропозиції. Вважаємо встановлення даної вимоги дискримінацією учасників, які мають договірні відносини з банком-гарантом і формою покриття не обов’язково виступатиме внесення коштів на банківський рахунок. Формою покриття можуть бути цінні папери, об'єкти нерухомості або будь-яке інше майно принципала, або покриття грошовими коштами принципала у разі сплати банком принципалом гарантії, у випадках передбачених Замовником та законодавством України. Замовник не має права регулювати відношеня між банком та принципалом. ЗУ "Про публічні закупівлі" та іншими нормативно- правовими актами, жодної вимоги щодо надання у складі пропозиції конкурсних торгів платіжного доручення або квитанції, що підтверджують перерахування коштів в якості грошового забезпечення (покриття) банківської гарантії, чинним законодавством не передбачено. Просимо дати розяснення щодо встановлення Замовника вищевказаної вимоги тендерної документації? Правомірна чи данна вимога? Крім того, п 5.1.2. Тендерної документації встановлено також дискримінаційну вимогу щодо надання Учасником «Копії документів, підтверджуючих наявність складу та вагової на території Березівського району Одеської області або сусіднього з ним району чи мобільних ваг які можуть бути розташовані на зазначеній території. (Якщо споруди для зберігання вугілля належать Учаснику на праві власності, він повинен надати копії документів, що підтверджують право власності відповідних будівель на зберігання вугілля, а також копію технічного паспорту або іншого документу на ваги, в іншому випадку – копії договорів оренди об’єктів нерухомості для зберігання вугілля та вагової чи мобільних ваг які можуть бути розташовані на зазначеній території, завірені підписом та печаткою орендодавця або надавача послуг). Разом з договорами учасник повинен надати копії документів, що підтверджують право власності відповідних будівель на зберігання вугілля, а також копію технічного паспорту та/або копію документу з відповідною відміткою про повірку відповідного вагового обладнання які належать орендодавцю або надавачу послуг. Вимога щодо наявності матеріально - технічної бази - складу на території смт. Березівського району Одеської області або сусіднього з ним району є дискримінаційною по відношенню до учасників процедури закупівлі, які можуть виконати умови поставки, але не мають відповідних складів на вказаній території, але мають матеріально технічну базу в Одеській області та за власні кошти та власними силами зобовязовуються доставити Товар, що є предметом закупівлі до місця вказаного Замовником. Закон України «Про публічні закупівлі» не передбачає наявність складських приміщень на території Замовника. Чи правомірні дії замовника щодо встановлення такої вимоги? Також, невідомо з якої причини Замовник встановлює вимоги про надання Учасником документів, що підтверджують наявність матеріально - технічної бази завірені підписом та печаткою орендодавця або надавача послуг, а не Учасником, адже учасник є стороною договору та має законне право завіряти документи у яких від виступає стороною. Чи правомірна вимога Замовника? Просимо надати розяснення щодо правомірності вищевказаних вимог Замовника. Ідентифікатор закупівлі- UA-2019-01-22-001893-b, ID 2aefc4c29a3047569074f3a367c86a83
Відповідь
25.01.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5897 / 6128
Замовником в 2019 році плануються закупівля за предметом "Послуги з доставки секретної документації суду. Абзацом 4 частини 3 статті 2 Закону України "Про державні закупівлі"(далі - Закон) передбачено, що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари, роботи і послуги, закупівля яких становить державну таємницю відповідно до Закону України "Про державну таємницю". Чи потрібно оприлюднювати план на закупівлю вище зазначеих послуг.
Відповідь
25.01.2019 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
6807 / 6763
Відповідно до листа Міністерство економічного розвитку і торгівлі України від 05.08.2016 р. № 3302-06/24782-06 Щодо здійснення закупівлі робіт: відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 17.03.2016 N 454 "Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі" визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником згідно з п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» за об'єктами будівництва та з урахуванням ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 "Правила визначення вартості будівництва" (далі - ДСТУ), прийнятих наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2013 року N 293. Відповідно до положень ДСТУ:  до будівельних робіт віднесено: будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні, реставраційно-відновлювальні та пусконалагоджувальні роботи (п. 3.2);  при визначенні вартості будівництва до будівельних робіт відносяться роботи, передбачені в збірниках ресурсних елементних кошторисних норм на будівельні роботи, монтаж устаткування, ремонтно-будівельні, реставраційно-відновлювальні та пусконалагоджувальні роботи (п. 5.1.3). Відповідно до ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджених наказом Мінрегіонрозвитку від 04.06.2014 № 163 (далі — ДБН А.2.2-3-2014) будівництво: нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення об'єктів будівництва. Відповідно ДБН А.2.2-3-2014 проектування: роботи, які пов'язані зі створенням проектної документації на будівництво, які в себе, зокрема, включають передпроектні роботи, проектні роботи з відповідними стадіями проектування (техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), техніко-економічний розрахунок (ТЕР), ескізний проект (ЕП), проект (П), робочий проект (РП), робоча документація (Р). Згідно з Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015, затвердженим наказом Мінекономрозвитку України № 1749 від 23.12.2015 (далі – ДК 021:2015) будівельні роботи (будівництво) мають свій окремий код відповідно до виду будівництва (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт), аналогічно мають окремі коди і проектні роботи (послуги) - послуги з архітектурного проектування, архітектурні, інженерні та планувальні послуги, геодезичні послуги у галузях архітектури та будівництва. Таким чином, предмет закупівлі робіт визначається замовником згідно з пунктом 22 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» та на основі ДК 021:2015, а також конкретної назви виду робіт за кожним предметом закупівлі. Крім цього, звертаю Вашу увагу, що визначення процедури закупівлі проектних робіт, які в подальшому увійдуть до зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва, здійснюється на підставі вартості проектних робіт, що визначається відповідно до вихідних даних підрозділів замовника та ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 з подальшим коригуванням їх вартості за експертним звітом. Враховуючи викладене, просишу підтвердити правильність визначення процедури закупівлі : Обєкт будівництва: Будівництво насосної-станції 1. Проектні роботи - 500 тис грн - допорогова закупівлі 2. Будівельні роботи - 10 млн грн - відкриті торги П.С. Замовник здійснює діяльність в окремих сферах господарювання
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2