Консультації з питань публічних закупівель
Відповідно до частини 7 Прикінцевих положень Закону України від 25.12.2015 № 922 «Про публічні закупівлі» - «Процедури закупівель товарів, робіт та послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону».
Тобто, замовник має право дію договору про закупівлю, укладеного на початку 2016 року згідно з Законом України «Про здійснення державних закупівель», продовжити на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку 2017 року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в вищезазначеному договорі, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.
Тоді ми повинні вже після 01.01.2017 оприлюднити Повідомлення про внесення змін до договору та Звіт про виконання договору на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель tender.me.gov.ua, який з 01.01.2017 не буде приймати ніяких повідомлень. До того ж, з 01.01.2017 втрачає чинність і наказ Мінекономрозвитку від 15.09.2014 № 1106 «Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель».
У своїх відповідях на численні запитання замовників з цього питання Ви відповідаєте узагальнено та направляєте до листа від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю», розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=2&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc
Чи правильно я зрозуміла, узагальнюючи інформацію з листів Мінекономрозвитку від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю» та від 25.11.2016 № 3302-06/38247-06 «Щодо застосування законодавства у сфері закупівель»:
- замовники мають право продовжити дію договору про закупівлю, укладеного на початку 2016 року згідно з Законом України «Про здійснення державних закупівель», на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку 2017 року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в вищезазначеному договорі, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку;
- повідомлення про внесення змін до зазначеного договору та звіт про його виконання не потрібно ніде оприлюднювати?
Відповідь
Просимо надати роз’яснення щодо дії Закону України «Про публічні закупівлі» за наявності наступних обставин.
Балансоутримувачами мереж зовнішнього освітлення та світлофорних об’єктів є комунальні підприємства.
Вказані підприємства для забезпечення мереж зовнішнього освітлення та світлофорних об’єктів електроенергією здійснюють закупівлю електроенергії у постачальника-монополіста за переговорною процедурою.
Департамент міської ради, як розпорядник коштів відшкодовує кошти за електроенергію для мереж зовнішнього освітлення та світлофорних об’єктів.
Поясніть чи буде в даному випадку відшкодування коштів за спожиту електроенергію мережею зовнішнього освітлення та світлофорними об’єктами предметом закупівлі. Яким чином розпорядник коштів повинен проводити відшкодовання коштів за електроенергію.
Відповідь
Підкажіть будь ласка. Наш університет має структурні підрозділи (Коледжі) вони не являються юридичними особами. Ми надали їм доручення на підписання договорів. Створили в кожному коледжі тендерний комітет, затвердили в університеті. Склали їм положення тендерного комітету, порядок проведення допорогових електронних закупівель. І наказом дозволили проводити допорогові закупівлі і надпорогові закупівлі. Тепер вони можуть самостійно робити всі закупівлі.
Відповідь
Прошу надати роз'яснення з наступного питання: чи є підставою для відхилення пропозиції учасника на етапі розгляду пропопозицій (так званої пре-кваліфікації) у разі завантаження у складі пропозиції документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону (наявність досвіду виконання аналогічних договорів), та визначення їх КОНФІДЕНЦІЙНИМИ. Визначення документів конфіденційними було обгрунтоване учасником.
Відповідь
Доброго дня!
Прошу надати мені роз'яснення у такому питанні: Чи можна проводити тендери на Товар (наприклад пальне) щоквартально? Через великі коливання ціни на ринку, наші Учасники тільки те й роблять, що підвищують ціну перед кожним нашим замовленням товару, а от знижувати її і не думають. Для нас, як для комунального підприємства, якому доводиться дану закупівлю проводити за власні кошти, але через державні закупівлі в Прозоро, не виходить економити ніяк, навпаки, коли ціни на ринку приходять в норму і після зниження стабільно тримаються - то наші Учасники нам ціни не знижують. Для цього, на нашу думку, було б краще нам проводити дану закупівлю хоча б поквартально ( чи на півріччя)
Дуже Вам дякую!!!
Відповідь