Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
28.02.2018 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
6059 / 6194
Планується купівля автомобіля, приблизно 400000,00 грн. Серед працівників сільської ради вища освіта тільки у сільського голови. Як правильно затвердити склад тендерного комітету?
Відповідь
03.06.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
6058 / 6150
Доброго дня! У зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про публічні закупівлі» прошу надати роз’яснення з приводу наступного. Замовником (органом державної влади, розпорядником бюджетних коштів) для забезпечення діяльності своїх відділень, розміщених у різних районах області, у 2006, 2007, 2012 та 2015 роках укладено декілька прямих договорів на закупівлю послуг з поводження з побутовими відходами загальною вартістю 80 тис.грн. Вказані договори є діючими, оскільки строк їх дії щороку пролонгується на наступний рік на тих же умовах. На теперішній час, органами місцевого самоврядування затверджено постачальникам нові (збільшені) тарифи на надання послуг з поводження з побутовими відходами на підставі чого суми договорів підлягають збільшенню. В той же час, частинами 2 - 4 ст. 35-1 Закону України «Про відходи» передбачено, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Виконавець послуг з вивезення побутових відходів укладає договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами із споживачами. Таким чином, виконавці послуг з поводження з побутовими відходами, які стали переможцем конкурсу та визнані надавачем послуг на певній території, є своєрідними монополістами на відповідній території. Тобто, замовник може укласти договір на закупівлю послуг з поводження з побутовими відходами лише одним виконавцем. При цьому ч. 7 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» не передбачає такої підстави для укладання договору без застосування порядку проведення спрощених закупівель. Враховуючи наведене прошу надати роз’яснення: - Яким чином Замовнику можливо правильно врегулювати договірні правовідносини: 1) шляхом внесення змін діючого договору в частині зміни тарифів та суми договору або 2) розірвання діючих договорів (у зв’язку із перевищенням порогу, передбаченого ч. 3 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі») та укладання нового договору в порядку, передбаченому ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі»; - Чи зобов’язаний Замовник у кінці бюджетного року відмовитися від продовження строків дії договорів та розпочати укладання договорів на закупівлю послуг з поводження з побутовими відходами в порядку, передбаченому ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі», або має право, враховуючи абз. 4 п. 2 ч. 7 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі», погодитися на продовження строку дії договорів, укладених до набрання чинності Законом України «Про публічні закупівлі». Заздалегідь вдячна за роз’яснення.
Відповідь
22.03.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
6057 / 6362
Доброго дня. Наша установа планує ввести в штат посаду "Фахівець з публічних закупівель". 0,5 % ставки планується надати одному із працівників лікарні, і ще 0,5 іншому працівникові (посада за сумісництвом). Один буде відповідальним за планування та проведення допорогових закупівель до 50 тис., інший - за спрощені закупівлі та процедури закупівель. Як правильно це оформити? Ці два працівники будуть вважатись як дві уповноважені особи? Посадова інструкція має бути на кожного окремо? Згідно з якими вимогами встановлювати працівнику конкретний посадовий оклад? Дякую.
Відповідь
01.07.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
6057 / 6186
Закон України "Про публічні закупівлі" містить норму щодо виставлення вимоги учаснику, пропозиція якого розглядається, про виправлення невідповідностей у документах по кваліфікації та повноваженнях протягом 24 год. При розгляді пропозиції встановлені невідповідності у документах по кваліфікації і по технічній частині. Чи потрібно виставляти таку вимогу по кваліфікації, якщо тендерна пропозиція буде відхилена, незалежно від того виправить учасник невідповідності у документах по кваліфікації чи ні?
Відповідь
15.05.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
6057 / 6423
чи можна укласти угоду по капітальному ремонту на суму 1 млн., не застосовуючи порядок проведення спрощених закупівель , в зв'язку з тим що є проект виготовлений конкретним виконавцем, є експертиза кошторису, тому існує необхідність провести закупівлю саме з цим виконавцем та оприлюднити звіт про договір без використання електронної системи , використовуючи підпункт відсутність конкуренції з технічних причин?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2