Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Холодян Данило Андрійович
Тема: Планування закупівель
Суть питання: Доброго дня, відповідно до пп. 4 п. 2 Постанови № 426 від 03.04.2019 (у редакції Постанови № 1117 від 04.10.2022), процедури закупівель, розпочаті до затвердження нового реєстру (який був затверджений Наказом МОЗ № 1963 від 01.11.2022), мають завершитися за цінами, що не перевищують граничних ОВЦ, установлених Реєстром ОВЦ станом на 11 серпня 2022 року.

При цьому, початком процедури закупівлі вважається оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі (яка завершується укладенням або не укладенням договору) на веб-порталі Уповноваженого органу. Цю позицію підтверджує Мінекономіки у своєму листі від 27.11.2017.

А у випадку переговорної процедури (яку можна проводити без/до оприлюднення оголошення про проведення), її початком можна вважати затвердження річного плану та прийняття рішення про проведення переговорної процедури, аналогічний підхід підтверджує Мінекономіки у відповіді на запит 131/2017.

Водночас питання щодо відліку початку закупівлі без використання електронної системи з укладенням разового Договору не регулюється законодавством, а офіційна позиція Мінекономіки щодо цього питання відсутня.

Питання:
Що вважатиметься початком закупівлі без використання електронної системи з укладенням разового Договору? (1) дата направлення офіційної пропозиції (оферти) чи (2) дата укладення самого договору?

З повагою,
Данило
Відповідь на запит 65/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відносини у сфері публічних закупівель регулюються Законом України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон), який визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
Метою Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – постанова № 1178, Особливості). Відповідно до пункту 3 постанови № 1178 Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих Особливостей. 
При цьому договірні відносини регулюються Цивільним та Господарськими кодексами України. Виходячи зі змісту статей 638 та 640 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною. Пропозиція щодо укладення договору та її акцептування регулюється статтями 641- 646 ЦК України.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Договір про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2