Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Державне підприємство "Чорноморський експертно-технічний центр Держпраці"
Тема: Інше
Тема розширена: Питання щодо повернення забезпечення виконання умов договору у разі неукладення договору з жодним учансиком та подальшої відміни торгів
Суть питання: Питання.
ДП "ЧТЕЦ" приймало участь у закупівлі UA-2020-11-03-006828-c. Визнано переможцем. Опубліковано повідомлення про намір укласти договір. Відповідно до ТД ДП "ЧЕТЦ" необхідно подати встановлені документи, як переможцю (за аукціоном) , серед іншого документальне підтвердження надання забезпечення виконання договору (п.6 розділу 6 ТД). Так замовник вимагає від учасника -переможця процедури закупівлі, у строк, що не перевищує 10 календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, внесення ним забезпечення виконання даного договору, яке надається у вигляді застави на п/р Замовника:
- розмір забезпечення виконання договору про закупівлю 5 % (п’ять відсотків) вартості договору.
ДП "ЧЕТЦ" виконано вимоги - сплачено заставу, та завантажено відповідний документ про сплату разом з кваліфікаційними документами переможця на віповідному електронному майданчику.
Через декілька днів після завантаження документів, замовником відмінено торги - відпала необхідність у закупівлі.
З жодним учасником торгів договір не підписано.
Чи підлягає поверненню сплачена сума застави (забезпечення) в даному випадку.
Зі статтею 27 Закону України "Про публічні закупівлі ознайомлені".
Якщо така сума застави підлягає поверненню, чи потрібно учаснику звертатись з заявою до замовника про таке повернення, або до якого уповноваженого органу (суду) звертатись:?
Відповідь на запит 2703/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з пунктом 9 частини першої статті 1 Закону забезпечення виконання договору про закупівлю - надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником за договором про закупівлю.

Поряд з цим поняття забезпечення виконання зобов'язання (забезпечення виконання господарських зобов'язань), умови забезпечення виконання договору визначено у Главі 49 ЦК України та Главі 22 ГК України.

Так, зокрема, частиною другою статті 548 ЦК України встановлено, що недійсне зобов'язання не підлягає забезпеченню. Недійсність основного зобов'язання (вимоги) спричиняє недійсність правочину щодо його забезпечення, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Отже, оскільки у разі відміни замовником тендеру та неукладення договору про закупівлю зобов'язання по його виконанню відсутнє, забезпечення виконання договору про закупівлю має бути повернуто замовником.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Забезпечення виконання договору про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2