Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Відкрите акціонерне товариство «Тернопільобленерго»

Тема: Зміна істотних умов договору
Суть питання: За результатами відкритих торгів на закупівлю бензину та дизельного палива, проведених відповідно до норм Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VІІІ від 25 грудня 2015 року (далі по тексту – Закон), 10.07.2017р. ВАТ «Тернопільобленерго» уклало договір про закупівлю товарів. Відповідно до предмету договору переможець торгів зобов’язується у 2017-2018рр. поставляти бензин А-92, бензин А-95 та дизельне паливо у кількості, строки та по цінах наведених у тексті договору. Однак, внаслідок сукупності різних чинників ціни бензину та дизельного палива на ринку зростають.
Виходячи зі змісту роз'яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 27.10.2016р. №3302-06/34307-06 «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю», у залежності від коливання ціни товару на ринку сторони протягом дії договору про закупівлю можуть вносити зміни декілька разів в частині ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків кожного разу з урахуванням попередніх змін, внесених до нього, сукупність яких може перевищувати 10 відсотків від ціни за одиницю товару, визначеної сторонами на момент укладання договору про закупівлю та за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної у договорі, і виконати свої зобов’язання відповідно до такого договору з урахуванням зазначених змін.
ВАТ «Тернопільобленерго» скористалося такою можливістю. Проте, Договір діє до 31.12.2018р., а ціни на бензин та дизельне паливо продовжують стрімко зростати. У зв’язку з цим, з метою забезпечення провадження господарської діяльності в чинному правовому полі, ВАТ «Тернопільобленерго» звертається до Вас з проханням надати рекомендації щодо подальших дій в такій ситуації, зокрема:
- чи доцільно і далі використовувати можливість вносити зміни в договір в частині ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків кожного разу з урахуванням попередніх змін,
- чи потрібно проводити нову процедуру закупівлі, яка призведе до розірвання діючого договору та можливості виникнення конфліктних ситуацій між замовником та постачальником, договірні відносини з яким підлягають розірванню за вказаних обставин.
Відповідь на запит 1125/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24- 2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=4&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=des розміщено лист від 30.12.2016 № 3302-06/42560-06 "Щодо укладення, виконання, зміни та розірвання договору про закупівлю".

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Договір про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json