Підписка на новини

E-mail
Роздрукувати Консультації
Запит від ТОВ "Бі-Про.Юа"
Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Тема розширена: Порушення, яке неможливо усунути
Суть питання: Доброго дня!
Замовником було проведено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою, за результатами аукціону було визначено переможця. В період укладання договору Замовник відминив торги через "Порушення, яке неможливо усунути", а саме:
В ТД в частині "Строк, протягом якого дійсні тендерні пропозиції" Замовником було зазначено "Тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 90 календарних днів з дати РОЗКРИТТЯ тендерних пропозицій.", тобто формулюввання взяте зі старої редакції Закону, в той час, в новій редакції зазначено "строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку ПОДАННЯ тендерних пропозицій;". Саме розбіжність в цих формулюваннях стала причиною відміни торгів. Чи є таке рішення законним, чи є дана причина підставою для відміни торгів?
Відповідь на запит 2390/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Ураховуючи вимоги пункту 31 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону.

Відповідно до частини другої статті 22 Закону у тендерній документації зазначаються такі відомості, зокрема строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Поряд з цим перелік підстав для відміни тендеру визначений статтею 32 Закону.

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відміна торгів Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json