UA | EN
Таджикистан

Довідка щодо діяльності Спільної міжурядової українсько-таджицької комісії з питань економічного співробітництва

Назва: Спільна міжурядова українсько-таджицька комісія з питань економічного співробітництва (далі – Комісія).

Правова підстава створення:

  • У відповідності до статті 11 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Таджикистан про вільну торгівлю від 06.07.2001.
  • Положення про Спільну міжурядову українсько-таджицьку комісію з питань економічного співробітництва підписано 05.03.2003.

Кількість проведених засідань: 4 засідання.

Останнє засідання: 02-03.04.2013, м. Душанбе, під співголовуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г. Темника та Міністра економічного розвитку і торгівлі Республіки Таджикистан Ш. Рахимзоди.

Наступне засідання: буде погоджено дипломатичними каналами.

Голова Української частини – Міністр соціальної політики України (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року № 900).

Голова Таджицької частини – Міністр економічного розвитку і торгівлі Республіки Таджикистан.

Ключові домовленості останнього засідання:

  • постачання технічного обладнання українського виробництва, призначених для гідроспоруд і модернізації існуючих енергосистем Таджикистану, підписання довгострокових договорів, поставка обладнання і відвантаження кабельно-провідникової продукції;
  • створення спільних підприємств на базі виробничих потужностей підприємств, підвідомчих Міністерству енергетики і промисловості Таджикистану;
  • реалізації пілотних проектів в галузі використання відновлювальних джерел енергії;
  • участь зацікавлених господарюючих суб'єктів України в створюваному міжнародному консорціумі по завершенню будівництва Рогунської ГЕС, як основного постачальника обладнання на умовах лізингової постачання обладнання та комплектуючих до них.