Міністерство економіки України -> Оголошення -> Мінекономіки запрошує до участі у процесі підготовки запитань щодо торговельної політики Туреччини, країн-членів ПівденноАфриканського митного союзу, Албанії та інших членів СОТ

Міністерство економіки України

Мінекономіки запрошує до участі у процесі підготовки запитань щодо торговельної політики Туреччини, країн-членів ПівденноАфриканського митного союзу, Албанії та інших членів СОТ
07.09.2023 | 18:38 | Департамент торговельних угод та розвитку експорту

Нагадуємо, що згідно з розкладом у 2023 році у Світовій організації торгівлі (СОТ) будуть проходити огляди торговельних політик Турецької Республіки, країн-членів Південно-Африканського митного союзу (Ботсвани, Есватіні, Лесото, Намібії та Південно-Африканської Республіки), oкремої митної території Тайвань, Пенгху, Кінмен та Матсу, Республіки Албанія тощо.

Під час проведення оглядів Україна, як член СОТ, може порушувати запитання, які становлять торговельний інтерес або стосуються бар’єрів у торгівлі, до інших членів СОТ, що проходять цю процедуру, та отримувати безпосередньо від них письмові відповіді. Запитання можуть стосуватися будь-яких аспектів торговельної, економічної та інвестиційної політики членів СОТ, включаючи особливості нормативно-правового регулювання, умови експорту та імпорту товарів і послуг тощо.

Оскільки розуміння особливостей торговельних режимів членів СОТ може бути корисним і для українських компаній, що здійснюють міжнародну торговельну діяльність або мають плани щодо виходу на нові зовнішні ринки, Мінекономіки розроблено анкети-опитувальники, заповнивши які підприємства, установи, організації та інші зацікавлені особи можуть також долучитися до процесу підготовки до оглядів та сформулювати запитання.

Заповнені анкети-опитувальники будуть опрацьовані Мінекономіки та враховані у процесі підготовки консолідованого формату запитань, що направлятимуться до Секретаріату СОТ в офіційному порядку від України.

За наступними посиланнями доступні анкети-опитувальники, розроблені до оглядів торговельної політики:

  • Турецької Республіки (огляд заплановано на 13 та 15 листопада 2023 року) – https://bit.ly/3L3ftwL ;
  • Південно-Африканського митного союзу (огляд заплановано на 25 та 27 жовтня 2023 року) – https://bit.ly/3Pk2f0Y ;
  • Окремої митної території Тайвань, Пенгху, Кінмен та Матсу (огляд заплановано на 7 та 9 листопада 2023 року) https://bit.ly/45Rx2I4 ;
  • Республіки Албанія (огляд заплановано на 22 та 24 листопада 2023 року) https://bit.ly/3OZn0h7 ;
  • Спеціального Адміністративного Району Гонконг Китайської Народної Республіки (огляд заплановано на 6 та 8 грудня 2023 року) https://bit.ly/3KZVcbl.

У разі зацікавленості, запитання, на які було б доцільно отримати відповіді членів СОТ під час проведення оглядів їх торговельних політик, пропонуємо завчасно направляти до Мінекономіки шляхом заповнення згаданих анкет-опитувальників або на електронну адресу wto@me.gov.ua.

 

Довідково: метою проведення зазначених оглядів в рамках СОТ є підвищення прозорості та передбачуваності торговельних політик членів СОТ.

Відповідно до встановленої процедури до кожного Огляду готуються два основні документи – звіти, підготовлені Секретаріатом СОТ та урядами членів СОТ, які його проходять. Такі звіти містять ґрунтовну інформацію про торговельні режими членів СОТ. Звіти обговорюються членами СОТ на засіданнях Органу з питань огляду торговельної політики і одразу після їх завершення стають доступними для громадськості. Направлені запитання та отримані відповіді публікуються на офіційному сайті СОТ приблизно через шість тижнів після проведення засідань.

Звіти, запитання та відповіді, підготовлені до попередніх оглядів торговельної політики членів СОТ, можна знайти і завантажити за посиланням.