Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України підготувало проєкт постанови Кабінету Міністрів України, спрямований на оптимізацію надання послуг у сфері зайнятості населення та підвищення їх доступності для громадян і роботодавців. Проєкт розроблено спільно з Міністерством цифрової трансформації України за участі Державного центру зайнятості.
Документом передбачається розширення можливостей отримання послуг у сфері зайнятості в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія), а також через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Зокрема, планується поетапна передача 17 адміністративних послуг до мережі ЦНАП із збереженням функцій ухвалення рішень і здійснення виплат за Державною службою зайнятості.
Запровадження нової моделі дозволить Державній службі зайнятості зосередити ресурси на наданні комплексних соціальних послуг — індивідуальному супроводі безробітних, професійній орієнтації, організації професійного навчання та роботі з вразливими категоріями населення.
Крім того, проєктом акта передбачено вдосконалення механізмів виплати допомоги по безробіттю під час професійного навчання та посилення підтримки роботодавців, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних із вразливих категорій.