Головна / Пріоритетні реформи / Розвиток підприємництва / Сприятливі умови для бізнесу
Меню

СПРИЯТЛИВІ УМОВИ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Однією із пріоритетних реформ Уряду є створення сприятливих умов для ведення бізнесу. Для втілення цієї мети поряд з реалізацією регуляторної політики зусилля Уряду спрямовані на вдосконалення регуляторного середовища (дерегуляцію).

Водночас надзвичайно важливою для забезпечення успіху дерегулювання є взаємодія владних структур та бізнес-спільноти, провідних громадських об’єднань, національних та міжнародних організацій, науковців.

Дерегуляція передбачає скасування надмірних регуляторних обмежень та неефективних процедур контролю, скасування надлишкового ліцензування, застарілих систем сертифікації, моніторингу, здійснення експертиз та інших обмежень для бізнесу.

Скасовуючи регуляторні обмеження та неефективні процедури Мінекономіки спільно з іншими центральними органами виконавчої влади не тільки зменшує адміністративний тиск на бізнес та бореться з корупцією, але й дає бізнесу можливість сконцентруватися на своїй основній діяльності.

1. За ініціативою Мінекономіки Урядом запроваджено та проведено 11 засідань (2016 – теперішній час), присвячених дерегуляції господарської діяльності, метою яких було скасування неефективних та необґрунтованих регулювань або внесення змін відповідно до кращих світових практик.

2. Крім того, Мінекономіки актуалізовано, а Кабінетом Міністрів України затверджено план заходів щодо дерегуляції господарської діяльності (розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 1413).

3. Мінекономіки докладає усіх можливих зусиль для того, щоб бізнес ефективно та динамічно розвивався.

Легкість ведення бізнесу – це шлях для залучення інвестицій в економіку (як іноземних, так і внутрішніх) та поштовх для відповідного зростання внутрішнього валового продукту. Зусилля Мінекономіки у цій сфері спрямовані на підвищення позиції України у рейтингу Doing Business.

Заходи щодо підвищення позицій України в рейтингу Doing Business  здійснюються в рамках виконання плану дій щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання, відображених Групою Світового банку у методології рейтингу "Ведення бізнесу" (далі – План дій), затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від  04.12.2019 № 1413.

Сайт світового банку

4. Мінекономіки спільно з Офісом ефективного регулювання (BRDO) розробило бізнес-кейси для бажаючих відкрити власний бізнес.

Бізнес-кейси - це покрокові інструкції, що розповідають, які дозвільні документи будуть потрібні для відкриття того чи іншого бізнесу. За допомогою цього електронного інструменту, відповідаючи на декілька уточнюючих питань, у результаті можна отримати свій власний check-list завдань, а саме: які документи потрібно зібрати, скільки часу займе кожна процедура, куди звертатися та інше.

5. Мінекономіки та Офіс ефективного регулювання (BRDO)  розробили "онлайн АРВ"  - унікальний інструмент, що дозволяє державним службовцям та бізнесу проводити аналіз регуляторного впливу нормативно-правових актів не лише якісно та ефективно, а й значно скорочує часові витрати на його проведення. Крім того, на платформі ефективного регулювання розміщені допоміжні інструменти: онлайн-калькулятори, М-Тест, методичні матеріали, каталоги з питань державного адміністрування, статистичні дані тощо.

https://freegeoip.net/json