Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Державні закупівлі (Архів) / Роз’яснення стосовно застосування законодавства у сфері державних закупівель
Лист щодо змін внесених до Закону України «Про здійснення державних закупівель» № 3302-05/19458-06 від 06..06.2013
10.06.2013 | 11:22 | Департамент державних закупівель та державного замовлення.

 

Органи державної влади, органи

влади АР Крим, органи місцевого самоврядування, інші органи, установи, організації, підприємства

Щодо змін внесених до Закону України

“Про здійснення державних закупівель”

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України у зв’язку з набранням чинності Закону України “Про внесення зміни до статті 16 Закону України “Про здійснення державних закупівель” від 04.04.2013 № 182-VII, яким доповнено абзац другий частини другої статті 16 Закону України “Про здійснення державних закупівель” та на численні звернення суб’єктів сфери державних закупівель повідомляє.

Закон України “Про здійснення державних закупівель” (зі змінами)                      (далі - Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 1 Закону документація конкурсних торгів – це документація, що розробляється та затверджується замовником, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно подається замовником під час проведення торгів (конкурсних торгів) фізичним/юридичним особам. Документація конкурсних торгів не є об’єктом авторського права та/або суміжних прав.

Водночас частиною третьою статті 22 Закону передбачено, що документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Документація конкурсних торгів повинна містити, зокрема кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством відповідно до частини другої статті 22 Закону.

Згідно з пунктом 6 розділу ІІІ Стандартної документації конкурсних торгів, затвердженої наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 919 (далі – Стандартна документація), при визначенні кваліфікаційних критеріїв у документації конкурсних торгів замовник керується переліком кваліфікаційних критеріїв, зазначених                          у статті 16 Закону. Замовником зазначаються кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16 Закону, вимоги, встановлені статтею 17 Закону, та інформація про спосіб документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством.

Частиною першою статті 16 Закону передбачено, що замовники у разі проведення процедур закупівель, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті, визначають кваліфікаційні критерії до учасників або учасників попередньої кваліфікації з числа тих, що встановлені частиною другою цієї статті.

Таким чином, Законом передбачено право замовника самостійно визначати кваліфікаційні критерії до учасників або учасників попередньої кваліфікації з числа тих, що встановлені частиною другою статті 16 Закону. При цьому слід зазначити, що документація конкурсних торгів може містити як весь перелік таких критеріїв, так і один або декілька.

З огляду на викладене, замовник може встановлювати такий кваліфікаційний критерій, як наявність обладнання та матеріально-технічної бази, у тому числі власних виробничих потужностей та/або центрів обслуговування на території України, зазначаючи у документації конкурсних торгів інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників такому критерію.

Разом з тим зміст інформації, яку необхідно підтвердити, а також перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність зазначеному критерію, визначається замовником самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі з урахуванням частини третьої статті 5 Закону та дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону.

Усі пропозиції конкурсних торгів або кваліфікаційні пропозиції, які відповідають кваліфікаційним критеріям, встановленим частиною другою цієї статті, та за відсутності інших, передбачених цим Законом, підстав для їх відхилення, допускаються до оцінки згідно з частиною п’ятою статті 22 Закону.

Одночасно зазначаємо, що згідно з частиною четвертою статті 11 Закону комітет з конкурсних торгів, зокрема забезпечує рівні умови для всіх учасників, об’єктивний та чесний вибір переможця.

 

Директор департаменту державних

закупівель та державного замовлення                                                          А. Є. Рубан

 

Cторожук 2860324

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2