Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Співробітництво з НАТО / Міжвідомча експертна група з координації співробітництва України з НАТО у сфері економічної безпеки (МЕГ)
Меню

МЕГ-2021

З метою обговорення економічних аспектів у сфері безпеки і оборони, 4 листопада 2021 року відбулося п’яте засідання створеної при Мінекономіки Міжвідомчої експертної групи з координації співробітництва України з НАТО у сфері економічної безпеки (МЕГ).

У засіданні взяли участь представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінекономіки, Міноборони, Міністерства закордонних справ, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерства енергетики, ДК “Укроборонпром”, Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони, ГС “Ліги оборонних підприємств України”, ГС “Фонд підтримки реформ в Україні”.

Під час засідання основну увагу було зосереджено на питаннях економічної безпека як ключовому елементі на шляху євроатлантичної інтеграції. Під час засідання Міжвідомчої експертної групи було розглянуто  питання розробки та впровадження Декларації доброчесності  (Declaration of Eligibility) з врахуванням досвіду НАТО, презентовано результати проведеного Мінекономіки опитування з метою визначення можливих ризиків/загроз для національної безпеки, що можуть бути виявлені під час оцінки впливу іноземних інвестицій у суб’єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України.

Крім того, обговорено питання участі України у діяльності Конференції національних директорів з озброєння НАТО, підготовку до спільних зі стороною НАТО заходів у сфері оборонно-технічного співробітництва тощо.

Одним з важливих національних інтересів України у сфері безпеки є сталий розвиток національної економіки для забезпечення зростання рівня та якості життя населення, а також набуття членства в Організація Північноатлантичного договору. З огляду на це, головним завданням на сьогодні є  реформування всіх складових сектору безпеки і оборони з урахуванням економічним аспектів та враховуючи досвід НАТО.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json