Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі в роботі засідання Комітету СОТ з питань застосування санітарних та фітосанітарних заходів (24-26 червня 2020 року)

24-26 червня 2020 року відбулись інформаційна сесія та засідання Комітету з питань застосування санітарних та фітосанітарних заходів (далі – Комітет), які проходили у віртуальному форматі.

Інформаційна сесія була присвячена обговоренню питань щодо запровадження членами СОТ заходів у відповідь на пандемію COVID-19 та їх відповідності Угоді про застосування санітарних та фітосанітарних заходів (далі – Угода СФЗ), а також ініціатив членів, спрямованих на мінімізацію та подолання наслідків кризи, спричиненої пандемією.

Під час сесії членами СОТ було зазначено на важливості здійснення скоординованих дій для реагування на виклики глобальної кризи та забезпечення торгівлі сільськогосподарською та харчовою продукцією без зайвих обмежень, наголошено на необхідності прояву гнучкості країнами щодо застосування заходів, які сприяли б безперебійній торгівлі сільськогосподарською продукцією, зокрема заходів, що стосуються перегляду та встановлення максимально допустимих рівнів залишків пестицидів у/на окремій продукції, їх відповідності з міжнародними стандартами, правилами та рекомендаціями.

На неформальному засіданні Комітету було розглянуто  проєкт звіту щодо П’ятого перегляду дії та виконання Угоди СФЗ (документ G/SPS/W/313/Rev.3), презентовано проєкт Декларації з питань СФЗ до 12-ї Конференції Міністрів СОТ (документ G/SPS/GEN/1758/Rev.2) та пропозицію Канади щодо Робочої групи з процедур затвердження (документ G/SPS/W/328).

Формат проведення офіційного засідання Комітету включав письмові процедури розгляду специфічних торговельних занепокоєнь, їх представлення та надання відповідей на них. Усього на засіданні було розглянуто 29 торговельних занепокоєнь, 17 з яких обговорювались вперше.

З метою інформування членів СОТ щодо діяльності у сфері санітарного та фітосанітарного регулювання, а також з огляду на введення окремими членами СОТ тимчасової заборони на ввезення живої птиці та продукції птахівництва з України, українською стороною було здійснено інформування членів СОТ щодо поточної ситуації, пов’язаної із пташиним грипом та запровадженими у цьому зв’язку заходами контролю.

На  занепокоєння Бразилії щодо заходів України, які стосуються обмеження ввезення продукції із свинини у зв’язку з реєстрацією на території Бразилії класичної чуми свиней, українська сторона запропонувала Бразилії розпочати процедури координації та узгодження між компетентними органами обох країн з метою проведення аналізу та оцінки системи державного контролю ринку м’яса свинини Бразилії, щоб мати можливість переглянути запроваджені обмеження у подальшому.

На засіданні особлива увага була приділена питанню застосування ЄС максимально допустимих рівнів залишків  (МРЗ) у засобах захисту рослин. 33 члени СОТ, які стали співавторами відповідного звернення до ЄС (документ G/SPS/GEN/1778/Rev.2) зазначили у документі, що в умовах пандемії СOVID-19 застосування заходів, які створюють додаткові обмеження для міжнародної торгівлі рослинами або продуктами рослинного походження, перешкоджатимуть зусиллям з відновлення світової економіки, особливо в країнах, що розвиваються. Вони також закликали усі країни застосувати MРЗ для засобів захисту рослин базуючись на  міжнародних  стандартах та рекомендаціях.

Проведення наступного засідання Комітету заплановане  5-9 листопада 2020 року.

Комітет СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходів, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов’язаних із виконанням зобов’язань у СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json