Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі в роботі засідання Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (23-25 березня 2022 року)

23-25 березня 2022 року відбулось чергове офіційне засідання Комітету з питань санітарних та фітосанітарних заходів (далі – Комітет).

Під час засідання Комітету члени СОТ досліджували інноваційні підходи для спрощення руху сільськогосподарських товарів через кордони, забезпечуючи при цьому безпечність продуктів харчування для споживачів. Члени також обговорили нову пропозицію щодо моніторингу імплементації міжнародних стандартів і можливі зміни до проєкту Декларації з питань СФЗ до 12-ї Конференції міністрів СОТ, проведення якої планується у м. Женева в червні 2022 року.

На засіданні було представлено 48 торговельних занепокоєнь, 10 з яких внесено на розгляд вперше. Обговорювались питання щодо встановлення максимально допустимих рівнів залишків пестицидів, хвороб тварин та вжиття членами СОТ заходів для подолання негативних наслідків пандемії COVID-19 тощо. Нові занепокоєння стосувались толерантності до пестицидів і навколишнього середовища, колагену для споживання людиною та вимог до фітосанітарної сертифікації. Повторно розглядались занепокоєння стосовно обмежень, пов’язаних із губчастою енцефалопатією ВРХ, максимальних рівнів забруднень, законодавств про ендокринні порушення та про ветеринарні лікарські засоби.

Співавтори проєкту Декларації з питань СФЗ до 12-ї Конференції міністрів СОТ наголосили на зростаючій підтримці цієї ініціативи. З часу останнього засідання Комітету в листопаді 2021 року ініціативу підтримали 60 нових членів, у результаті чого кількість співавторів Декларації зросла до 91, включаючи Африканську групу та групу країн Африки, Карибського басейну та Тихоокеанського регіону. Останніми до кола співавторів приєднались Малайзія та Монголія.

Члени також обговорили пропозицію Нової Зеландії стосовно додаткового вивчення ідей щодо моніторингу використання та впровадження міжнародних стандартів у 2022-2023 роках з урахуванням останніх ініціатив органів, що визначають міжнародні стандарти у сфері СФЗ, зокрема, Комісії Кодексу Аліментаріус, Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин та Міжнародної конвенції про захист рослин.

Крім того Секретаріатом СОТ було представлено нову платформу ePing SPS&TBT, яка об’єднує всі інструменти прозорості СФЗ і ТБТ та систему оповіщення ePing. Ця платформа включає різні функції, пов’язані з повідомленнями, специфічними торговельними занепокоєннями й обміном інформацією, та доступна як для членів СОТ, так і для широкого загалу.

Під час засідання представниця України вкотре привернула увагу членів СОТ до  невиправданого військового вторгнення рф в Україну, що суперечить нормам і принципам міжнародного права, поінформувала про його наслідки, а також закликала до вжиття обмежувальних торговельних заходів щодо російської федерації.

Низка членів СОТ висловити свою рішучу незгоду із воєнним вторгненням росії в Україну. У відповідь представник росії зазначив, що СОТ не є належним місцем для дискусії такого характеру.

Проведення наступного засідання Комітету планується 22-24 червня 2022 року, в рамках якого за ініціативою Австралії відбудеться тематична сесія щодо використання віртуальних аудитів і систем верифікації та семінар з питань прозорості, під час якого делегатам додатково роз’яснять особливості користування новою платформою ePing SPS&TBT.

Комітет СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з питань торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходів, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов’язаних із виконанням зобов’язань у СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json