Міністерство економіки України

Меню

Інформаційний лист щодо подання звітів про виконання фінансових планів та інформації щодо стану затвердження фінансових планів підприємств державного сектору економіки

Вимоги щодо формування та оформлення звіту про виконання фінансових планів встановлені Порядком складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 02.03.2015 № 205, зареєстрованим в Мін’юсті 19.03.2015 за № 300/26745 (у редакції наказу Мінекономіки від 13.07.2022 № 2076, зареєстрованого в Мін’юсті 28.07.2022 за № 847/38183) (далі – Порядок).

Зведений звіт про виконання фінансових планів (щоквартально та за результатами року) формується та подається до Мінекономіки суб’єктом управління об’єктами державної власності та включає показники виконання фінансових планів підприємств державного сектору економіки, що належать до сфери його управління.

До підприємств державного сектору економіки належать державні комерційні, некомерційні та казенні підприємства, а також господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) прямо чи опосередковано належать державі.

Звіти про виконання фінансового плану складаються з урахуванням вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”, затвердженого наказом Мінфіну від 07.02.2013 № 73, зареєстрованого в Мін’юсті 28.02.2013 за № 336/22868, та/або Міжнародних стандартів фінансової звітності, а також Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності (наказ Мінфіну від 28.03.2013 № 433).

З метою уніфікації процесу обробки при поданні інформації необхідно неухильно дотримуватись наступних вимог.

Інформація повинна містити:

1. Зведений Звіт про виконання фінансових планів (додаток 3 до Порядку) за звітний період підприємствами державного сектору економіки, включаючи підприємства, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках, підприємства, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, та підприємства, уповноваженим органом управління яких є Кабінет Міністрів України.

2. Звіти про виконання фінансових планів підприємств, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках, підприємств, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, та підприємств, уповноваженим органом управління яких є Кабінет Міністрів України, в повному обсязі (відповідно до додатку 3 до Порядку) окремо щодо кожного підприємства.

До звітів обов’язково додається:

форма № 1 “Баланс (Звіт про фінансовий стан)” на кінець звітного періоду з розшифруванням статей, що становлять більше 10 відсотків валюти балансу;

форма № 2 “Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)” за звітний період.

Показники зведеного Звіту про виконання фінансових планів обов’язково повинні співпадати з показниками Моніторингу ефективності управління об’єктами державної власності, який здійснюється на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2007 № 832.

3. Пояснювальну записку щодо виконання показників фінансових планів за звітний період, підготовлену з урахуванням вимог, викладених у Рекомендаціях щодо складання фінансового плану підприємства та звіту про його виконання, підготовки пояснювальних записок до них (додаток 2 до Порядку).

Підприємства, фінансові плани яких передбачали отримання від’ємного значення чистого фінансового результату, у пояснювальній записці окремим розділом зазначають інформацію щодо ходу виконання плану заходів з виходу на беззбиткову діяльність.

У пояснювальній записці до Звіту про виконання фінансового плану підприємства, що є суб’єктом природних монополій, підприємства, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, та підприємства, уповноваженим органом управління яких є Кабінет Міністрів України, окремим розділом зазначається виконання плану заходів з підвищення операційної ефективності підприємства строком на три роки, який включає заходи щодо оптимізації витрат на виробництво, адміністративно-управлінський персонал, підвищення ефективності використання основних виробничих фондів і трудових ресурсів, збільшення прибутку та бюджетний ефект для держави від впровадження цих заходів, зокрема: суми збільшення надходжень до державного бюджету, скорочення бюджетного субсидіювання тощо.

4. Перелік підприємств, що належать до сфери управління (згідно з додатком 4).

Загальна кількість підприємств, що знаходиться у сфері управління у додатку 4 повинна відповідати загальній кількості підприємств, зазначеній у додатках 1 та 3.

5. Інформацію щодо кількості підприємств, що знаходяться у сфері управління, яка містить загальну кількість підприємств, кількість підприємств, які працювали за затвердженими фінансовими планами на відповідний рік, кількість прибуткових/збиткових підприємств та кількість розірваних контрактів з керівниками підприємств за звітний період (згідно з додатком 1).

Кількість суб’єктів господарювання державного сектору економіки, що знаходяться у підпорядкуванні суб’єктів управління об’єктами державної власності, обов’язково повинна відповідати кількості, яка обліковується у Єдиному реєстрі об’єктів державної власності та Реєстрі корпоративних прав держави (тобто відповідати інформації, що надається Фонду державного майна України), а також співпадати з кількістю підприємств, щодо яких проводиться єдиний моніторинг ефективності управління об’єктами державної власності на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2007 № 832.

6. Інформацію стосовно вжитих заходів щодо скорочення кількості планово-збиткових підприємств та підприємств, що працювали збитково у звітному періоді (згідно з додатком 2).

Звертаємо увагу, що загальна сума збитків у додатку повинна співпадати зі збитком, зазначеному у рядку 1202 Звіту про виконання фінансового плану.

7. Інформацію щодо стану затвердження фінансових планів на звітний рік підприємств державного сектору економіки, що належать до сфери управління, з обов’язковим зазначенням причин їх не затвердження (згідно з додатком 3).

Інформація щодо виконання фінансових планів підприємств державного сектору економіки подається в автоматизованій системі подання, накопичення та оброблення електронних звітів (система електронної звітності) і за допомогою системи електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ) із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, у строки:

за І, ІІ та ІІІ квартали – щокварталу не пізніше 45 днів після закінчення звітного кварталу,

за IV квартал та рік – до 01 квітня року, що настає за звітним.

У разі виникнення додаткових питань, електронна пошта для зв’язку: [email protected].

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json