Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі у засіданні Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (січень, 2021)

26 - 27 січня 2021 року відбулося чергове засідання Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (далі - Комітет).

Відповідно до порядку денного учасниками засідання розглянуто подані членами СОТ нотифікації, зокрема й від України щодо зміни кінцевих дат імплементації положень Угоди в частині запровадження аудиту після митного оформлення та свободи транзиту. Делегат від Європейського Союзу повністю підтримав нотифікацію України. Представник США закликав українську сторону надати більше інформації щодо поетапного плану впровадження аудиту після митного оформлення та транзитних процедур з урахуванням нових дат імплементації.

Крім цього, розглянуто питання щодо прогресу в ратифікації та нотифікації Угоди членами СОТ, а також щодо заходів окремих країн, спрямованих на покращення умов для здійснення міжнародної торгівлі в умовах пандемії. Серед іншого, Секретаріатом повідомлено про ратифікацію Угоди Великобританією. Таким чином, загальна кількість учасників Угоди досягла 153.

У ході засідання обговорено пропозицію Європейського Союзу щодо створення компіляційного документу, в якому була б зібрана вся інформація членів СОТ та міжнародних організацій щодо заходів, які вживаються країнами задля уникнення перешкод під час переміщення товарів через митні кордони в умовах світової пандемії. Низка країн (Канада, Мексика, США, Норвегія, Нова Зеландія, Велика Британія, Швейцарія, Сингапур, Туреччина) підтримали ініціативу ЄС. Водночас для деяких країн (Південна Африка, Шрі-Ланка) наразі залишається незрозумілою структура такого документу, роль Секретаріату при його розробці, подальше застосування рекомендацій, викладених у документі тощо.

У рамках обговорення рекомендацій щодо спрощення процедур торгівлі з фокусом на мікро-, а також малий та середній бізнеси представники Канади, Колумбії, Великої Британії та Уругваю наголосили на важливості врахування інтересів малих трейдерів, а також залучення їх до постійного діалогу, в тому числі й до роботи національних комітетів з питань спрощення процедур торгівлі. Однак вищезгадані рекомендації викликали питання з боку  представника Південної Африки, зокрема щодо механізму залучення малого бізнесу до співпраці, врахування їх інтересів тощо.

Європейський Союз звернув увагу на те, що спрощення процедур торгівлі безсумнівно принесе вигоди малому та середньому бізнесу, проте залишається відкритим питання щодо залучення представників бізнесу до участі у дискусіях на неформальному рівні.

Наступне засідання відбудеться в березні 2021 року.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json