Міністерство економіки України

Вийшов у світ № 7, 2011 р. наукового журналу "ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ"

КОРОТКІ АНОТАЦІЇ

НАУКОВІ ДИСКУСІЇ

Онищенко В. “Модернізація як імператив розвитку України” – У контексті модернізації розглянуто проблеми ефективного поєднання інституційних та економічних ліберальних трансформацій. Обгрунтовано роль держави у процесах модернізації. Запропоновано запровадити інститут індикативного планування (4–13)

Єщенко П., Арсеєнко А. “Деміфологізація неолібералізму – шлях до подолання догматизму в економічній науці” – Розглянуто методологічні проблеми соціально-економічних наук в умовах неолібералізму, який сприяє їх догматизації та міфологізації. Аналіз суті «еономікс» як основи трансформації великої кількості сучасних економік свідчить про необхідність зміни нинішньої моделі економічного розвитку (14–25)

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКОЮ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

Гурнак В., Ананченко О., Гурнак М. “Реалізація комплексної програми утвердження України як транзитної держави” – Проаналізовано виконання Комплексної програми утвердження України як транзитної держави у 2002–2010 роках та ряд Державних цільових програм щодо галузей транспорту (26–37).

Шірінян Л., Шірінян А. “Конкурентоспроможність страхового ринку України в сучасних умовах” – Досліджено конкурентоспроможність страхового ринку України за допомогою системи кількісних оцінок і критеріїв. Запропоновано методологію комплексної оцінки стану конкурентноcпроможності ринку страхових послуг для впровадження ефективної стратегії взаємодії суб’єктів на ринку з метою законодавчого і макроекономічного регулювання. Введено інтегрований показник конкурентоспроможності, визначено його властивості, межі застосування і критерії, яким має відповідати стан ринку з оптимальним розподілом страховиків і конкуренцією (37–48).

ФІНАНСИ. ПОДАТКИ. КРЕДИТ

Коваленко Ю. “Формування інституційних передумов розвитку фінансового сектору економіки України” – Розкрито специфічні риси процесу інституційного становлення фінансового сектору України. Досліджено інституційну трансплантацію, інституційні пастки, запозичення і “вирощування” інституцій. Запропоновано інкрементальний підхід до формування нових інституцій у фінансовому секторі (49–59).

Юшко С. “Спрощена система оподаткування юридичних осіб: переваги та ризики застосування” – Досліджено суть спрощеної системи оподаткування юридичних осіб, обгрунтовано основні переваги її застосування порівняно з оподаткуванням за загальною системою, визначено ризики запровадження єдиного податку з позицій суб’єктів господарювання та держави, окреслено перспективи розвитку спрощеного оподаткування в Україні у контексті підготовки та прийняття Податкового кодексу (60–71).

ДУМКА ЗАРУБІЖНИХ УЧЕНИХ

Асаул А., Лобанов О. “Перспективна модель розвитку регіональних інвестиційно-будівельних комплексів” – Висвітлено структуру регіональних інвестиційно-будівельних комплексів (ІБК), охарактеризовано сутність і компетенцію кожної їхньої ланки. Розглянуто організаційно-економічні відносини трьох суб’єктів – інвестора, технічного замовника, генерального підрядчика стосовно до стратегічного, тактичного, операційного рівнів реалізації проектів. Запропоновано кластерну модель регіонального ІБК (72–82).

СОЦІАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ В ПРАКТИЦІ УПРАВЛІННЯ

Полозенко Д. “Основні напрями соціальної політики на сучасному етапі розвитку економіки України” – Розкрито сутність нинішньої соціальної політики, її фінансове навантаження, розподіл доходів між різними верствами населення відповідно до принципу справедливості та платоспроможності. Окреслено окремі шляхи вдосконалення соціальної політики держави (83–89).

ДО 80-річчя ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА С. М. ЗЛУПКА

Ювілей відомого вченого-економіста (90–91).

КРИТИКА І БІБЛІОГРАФІЯ

Янковський М. – перспективи розвитку хімічної промисловості України (92–94).

Андрійчук В. – Регіональна інтеграція як складова глобалізації (94–95).

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json