Головна » Пріоритетні реформи » РОЗВИТОК ЕКСПОРТУ » Інформація для експортерів » Інформація щодо змін у торговельних режимах в країнах світу

Календар подій

07
Червня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
29 30 1 2 3 4 5
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Інформація щодо державної підтримки тваринницької галузі в Республіці Узбекистан
14.02.2020 | 12:23 | Департамент взаємодії з експортерами та просування експорту

Президент Узбекистану 29 січня 2020 року підписав постанову, якою передбачено додаткові заходи державної підтримки тваринницької галузі.

Згаданою постановою передбачено низку заходів з підтримки підприємницької діяльності за рахунок Державного фонду:

- компенсації в частині, що перевищує основну ставку Центрального Банку, але не більше 8 процентних пунктів, як гарантії в розмірі 50% суми кредитів в розмірі до 20 млрд. сумів, що видаються банками на реалізацію проектів у тваринництві, птахівництві, рибальстві та кролівництві, в тому числі на будівництво тваринницьких комплексів, закупівлю племінної великої та дрібної рогатої худоби, виробництво і переробку тваринницької продукції;

(курс 1 USD – наразі становить 9550 узбецьких сумів)

- компенсації суб'єктам малого бізнесу і підприємництва на покриття процентних витрат за кредитами комерційних банків до 40% встановленої банками процентної ставки, але не більше 4 процентних пунктів - по кредитах в іноземній валюті в еквіваленті, що не перевищує 20 млрд сумів.

При цьому умови надання Фондом гарантій і компенсацій на покриття процентних витрат за кредитами, передбачені раніше прийнятими актами Президента та рішеннями Уряду, залишаються в силі;

Запровадження субсидій в 2020-2022 роках:

а) господарствам, які виробляють тваринницьку продукцію:

1 млн сумів за кожну одиницю племінної худоби, придбаного у племінних господарств, які здійснюють діяльність на території республіки;

2 млн сумів за кожну одиницю племінної худоби, 400 тисяч сумів за кожну племінну вівцю і козу, що імпортуються із зарубіжних держав;

б) господарствам - членам Асоціації “Узбекбаліксаноат”, які вирощують рибу інтенсивним методом:

1 млн сумів за 1 тонну рибної продукції, вирощеної інтенсивним способом;

50% витрат до 3,5 млн сумів за 1 племінне маточне поголів'я риб, імпортоване на територію країни;

в) господарствам у сфері птахівництва - членам Асоціації “Паррандасаноат” для компенсації 9 000 сумів витрат, пов'язаних з імпортом кожного одноденного породистого курчати.

Субсидії виділяються Агентством “Узбекчорванасл” за рахунок коштів держбюджету. Конкретний порядок розроблять протягом 15 днів. У 2020 році загальна сума субсидій складе 56 млрд сумів. Необхідну суму на 2021-2022 рр. розрахують до 1 липня поточного року.

Крім того, на інвестиційні проекти і заходи, що реалізуються в тваринницькій галузі, мають намір витрачати кредитні кошти Азіатського банку розвитку в сумі 150 млн. дол. США, передбачені для розвитку тваринництва.

Розглянуть питання застосування диференційованих ставок земельного податку до площ, зайнятих штучними водоймами, виходячи з їх продуктивності. Відповідну пропозицію повинні опрацювати і внести до Мінфіну до 1 травня 2020 року Цей фактор повинен враховуватися при підготовці проекту бюджету на 2021 рік.

До 1 січня 2022 року для птахівницьких підприємств Асоціації “Паррандасаноат” буде діяти знижка в 20% на авіаперевезення при експорті яєць і м'ясної продукції власного виробництва, імпорт племінних інкубаційних яєць, породистих одноденних курчат, вакцин і ветеринарних ліків.

Таким чином, для українських виробників племінної худоби, підприємств експортерів у сфері птахівництва, виробників вакцин та ветеринарних препаратів наразі є сприятливий час для активізації роботи на узбецькому ринку.

Наразі в Республіці Узбекистан відчувається дефіцит великої рогатої худоби, пов'язаний із запровадженням обмежень з боку Казахстану на її експорт до Узбекистану.


Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json